[wydarzenie]: Podróże na emeryturze „Opowieści o Australii”

| 21 maja 2024

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Podróże na emeryturze”, którego gościem będzie Maria Baran. Opowie ona o swojej podróży do Australii.

Australia to jeden z najwspanialszych krajów świata – jedyne państwo, które obejmuje cały kontynent. Australia jest rajem dla wszystkich miłośników fauny i flory – jej obszary zamieszkuje wiele gatunków endemicznych, a ich różnorodność gatunkowa jest wprost porażająca. Otchłań pomarańczowych pustyń kontrastuje z bogactwem lasów deszczowych i raf koralowych. Znajdziemy tam prawdziwe cuda natury:  najpiękniejsze plaże, majestatyczne góry, tropikalne lasy deszczowe i eukaliptusowe, wysokie wodospady, turkusowe jeziora i liczne parki narodowe – od surowych pejzaży Outbacku po świętą górę Uluru na czele.

Podczas spotkania będzie można usłyszć niesamowite historie pełne przeżyć i emocji, którym towarzyszyć będzie slajdowisko oraz wystawa fotografii z wyprawy prelegentki. Wystawę fotografii dokumentujących wyprawę do Australii oglądać będzie można w bibliotecznym holu przed czytelnią (ul. Franciszkańska 11, I piętro) do 15 czerwca br. w godzinach otwarcia Biblioteki Głównej.

Wydarzenie odbędzie się 22 maja 2024 r. o godz. 17.00 w czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Franciszkańskiej 11. Spotkanie jest częścią projektu literacko-podróżniczego „Kolej na książkę, książka na kolej” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Cykl spotkań „Podróże na emeryturze” to spotkania z ludźmi pasji i miłośnikami podróży, którzy chcą podzielić się swoimi wspomnieniami i przeżyciami z wypraw. To pełne ciekawych, interesujących i porywających opowieści spotkania, które być może zainspirują uczestników do indywidualnego podróżowania, zgłębiania nowych miejsc oraz zachęcą do sięgania po literaturę podróżniczą.

Źródło informacji

[wydarzenie]: Podróże na emeryturze „Opowieści o Australii”

22 maja 2024 r.

Tags: , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content