Spotkanie z Zośką Papużanką i Łukaszem Wojtusikiem

| 12 listopada 2022

14 listopada 2022 o godz. 17.00 w Sali Reprezentacyjnej im. Stanisława Małachowskiego w nowosądeckim Ratuszu odbędzie się spotkanie „O książkach i literaturze w teorii i w praktyce”, którego gośćmi specjalnymi będą: pisarka Zośka Papużanka oraz autor literackiego podcastu „Alfabet Wojtusika” Łukasz Wojtusik. Dyskusję o literaturze poprowadzi Edyta Danielska.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek „Kąkol” oraz „Przez” Zośki Papużanki i zdobycia autografu z dedykacją autorki.

Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników książek, dobrej literatury i literackich dyskusji.

Spotkanie rozpocznie się ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród laureatom III Nowosądeckiego Dyktanda o Pióro Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla.


Zośka Papużanka -pisarka, teatrolożka, nauczycielka. Pochodzi z Krakowa, gdzie mieszka i tworzy. Nominowana do nagrody Nike i, dwukrotnie, do Paszportów Polityki. Publikowała w „Tygodniku Powszechnym”, „Radarze” i „Nowych Książkach”. Pisze piosenki dla Teatru Lalki i Aktora Parawan oraz krakowskich kabaretów. Pracuje w szkole jako nauczycielka języka polskiego. Wydała książki:
„Szopka”, Świat Książki, Warszawa 2012.
„On”, Znak Litera Nova, Kraków 2016.
„Świat dla ciebie zrobiłem”, Znak Litera Nova, Kraków 2017.
„Przez”, Marginesy, Warszawa 2020.
„Kąkol”, Marginesy, Warszawa 2021.
„Pan Parasol”, Fundacja Nowoczesna Polska, 2021.

———————

Łukasz Wojtusik – dziennikarz, radiowiec. Przez ostatnie 16 lat był związany z Grupą Radiową Agory, jako szef krakowskiego newsroomu, dziennikarz i reporter. Przygotowywał także m.in. informacje kulturalne na antenę Tok FM. Do końca 2020 roku miał w tej stacji audycję „Krakowskie Przedmieście”, był jednym z autorów audycji „Poczytalni”. Od 2021 roku gospodarz porannego pasma w RMF Classic „Śniadanie Mistrzów”. Prowadzi też swój własny podcast literacki „Alfabet Wojtusika”. W 2013 roku  został uznany za najlepszego dziennikarza kulturalnego przez kapitułę Nagrody Dziennikarzy Małopolski.

Plakat Spotkanie z Zośką Papużanką i Łukaszem Wojtusikiem

14 listopada 2022

/źródło: sbp.nowysacz.pl/

Tags: , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content