Poetycki autobus z okazji 11 listopada

| 10 listopada 2022

11 listopada 2022 r. w godz. 10:50 – 13:50 na trasie autobusu miejskiego linii 7 odbędzie się poetycko-muzyczny performance, polegający na międzypokoleniowym czytaniu poezji w środkach transportu miejskiego oraz wykonywaniu poezji śpiewanej przy akompaniamencie muzycznym. Wydarzenie organizowane jest w ramach III Sądeckich Dni Literatury, których tematyka skupia się wokół nagród literackich. Czytane więc będą wiersze Noblistów ale i powstałe w ramach warsztatów poetyckich limeryki.

Wydarzenie współorganizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu oraz działający przy naszej bibliotece Sądecki Klub Literacki. Muzyczną oprawę happeningu poetyckiego zapewni zespół Dookoła.

Zapraszamy wszystkich kochających poezję oraz niecodzienne formy spotkań z literaturą do udziału w wydarzeniu. Zbiórka na przystanku w Rynku o godz. 10:45. Pierwszy kurs poetyckiego autobusu o godz. 10:50 (Rynek) a ostatni o godz. 13:30 z Sucharskiego. Przejazdy, w trakcie których można wysłuchać poezji bądź samemu wyrecytować wiersz, zakończą się o godz. 13:50 (Rynek).

————
Happening „Poetycki autobus” organizowany jest w ramach projektu „Sądeckie Dni Literatury” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Plakat poetycki autobus 2022

11 listopada 2022

/źródło: sbp.nowysacz.pl/

Tags: , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content