Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

[spotkanie]: Nepal. Trekking wokół Annapurny – wspomnienia Stanisława Cholewy

| 27 listopada 2023

Sądecka Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na piąte spotkanie z cyklu „Podróże na emeryturze”, podczas którego o swojej podróży do Nepalu i o trekkingu wokół Annapurny opowie Stanisław Cholewa – taternik, alpinista, fotograf górski, autor książki.

Magiczna Annapurna 8091 m – dziesiąty ośmiotysięcznik, zdobyty najszybciej ze wszystkich, a mimo to, do dzisiaj ma najmniejszą liczbę wejść i najwyższą śmiertelność spośród wszystkich himalajskich kolosów. Do 2007 roku odnotowano 153 wejścia na Annapurnę I, z czego 58 wspinaczy zginęło. Najsłynniejsza trasa trekkingowa na świecie – trekking wokół Annapurny ; urozmaicona pod względem klimatu, krajobrazów, języków i kultur, mnogością wrażeń powalała nawet zaprawionych podróżników.

Spotkanie odbędzie się 29 listopada 2023 r. o godz. 17:00 w budynku głównym Sądeckiej Biblioteki Publicznej, ul. Franciszkańska 11, czytelnia – I piętro.

Cykl spotkań „Podróże na emeryturze” to spotkania z ludźmi pasji i miłośnikami podróży, którzy chcą podzielić się swoimi wspomnieniami i przeżyciami z wypraw. To pełne ciekawych, interesujących i porywających opowieści spotkania, które być może zainspirują uczestników do indywidualnego podróżowania, zgłębiania nowych miejsc oraz zachęcą do sięgania po literaturę podróżniczą.

Źródło informacji

[spotkanie]: Nepal. Trekking wokół Annapurny – wspomnienia Stanisława Cholewy

29 listopada 2023 r.

Tags: , , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!