Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Lato w Wierchomli

| 6 lipca 2015

Stacja Narciarska Dwie Doliny zaprasza na przejażdżkę wyciągiem Wierchomla I, który czynny będzie przez cały okres wakacji w godzinach od 10.oo d0 17.oo. Jak co roku na mieszkańców okolic oraz turystów spędzających urlop w Beskidzie Sądeckim czeka mnóstwo atrakcji, a każdy miłośnik aktywnego wypoczynku znajdzie tutaj coś dla siebie.

Wyciąg Wierchoma I jest jednym z najdłuższych w Polsce czteroosobowych wyciągów krzesełkowych. Długość wyciągu to 1600 metrów i położony jest na zboczu malowniczej góry Pusta Wielka, z którego rozciąga się piękny widok na Beskidy i Tatry. Ze szczytu góry można rozpocząć wędrówkę licznymi szlakami pieszymi oraz rowerowymi. Przejście przez stok będzie możliwe jedynie wzdłuż trasy rowerowej, pozostała część stoku będzie zamknięta dla ruchu turystycznego. Trasa rowerowa jest poprowadzona wzdłuż stoku Polanki. W godzinach działania wyciągu na szczycie stoku czynny będzie punkt gastronomiczny.

Dwie Doliny Wierchomla - Muszyna. www.positivecolors.pl photo sessions...

Wierchomla zaprasza wszystkich poszukiwaczy przygód i skarbów do zabawy z questami. Wystarczy pobrać darmową mapkę w kasie biletowej stacji narciarskiej Dwie Doliny bądź w recepcji Hotelu Wierchomla. Questing to propozycja aktywnego spędzania czasu dla dorosłych i dzieci. Ten rodzaj zabawy pozwala na odkrywanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu po przez zabawę połączoną z elementami harcerskich podchodów i gier terenowych, odgadywaniem zagadek i poszukiwaniem ukrytego skarbu. Zabawa pozwala również na dotarcie do lokalnych tajemnic i legend, ciekawych atrakcji przyrodniczych. Na odwiedzających Wierchomlę czeka aż 5 różnych, darmowych map z questami pieszymi i rowerowymi, które nawiązuję do lokalnych tradycji i historii. W Wierchomli można skorzystać też z dodatkowych atrakcji takich jak park linowy, paintball, quady, plac zabaw, tenis, kryty basen oraz SPA&Wellness.

Dwie Doliny Wierchomla - Muszyna. www.positivecolors.pl photo sessions...
KALENDARZ IMPREZ 2015
22.08. – 23.08.2015 r. – III Górski Maraton Jogi w Wierchomli – dwa dni bezpłatnych warsztatów jogi w Hotelu Wierchomla, WSTĘP WOLNY i udział w maratonie na górze stoku Wierchomla! Maraton wspierają: Tomasz Raczek i Paulina Holtz. Zapisy: http://maratonjogi.pl/zgloszenie/
19.09.2015 r. – Cyklokarpaty – FINAŁ – to cykl maratonów kolarstwa górskiego, odbywających się w południowo-wschodniej Polsce. W maratonie rowerowym może wystartować każdy chętny. Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest posiadanie swojego roweru i kasku. 19 września w Wierchomli odbędzie się finał i zakończenie cyklu maratonów.

Trasa zjazdowa w Wierchomli

Stacja Narciarska Dwie Doliny zaprasza rowerzystów na trasę zjazdową.
Na terenie stacji znajduje się freeride’owa trasa z dodatkowymi możliwościami zjazdu i o różnym poziomie trudności. Trasa rozpoczyna się na szczycie Wierchomli, biegnie wzdłuż stoku, przez las i wpada na stok Polanki, kończy się w dolinie. Na trasie zostały ustawione elementy do skakania, wszystkie większe mają specjalne objazdy, dzięki czemu jest przystępna dla początkujących riderów. „Przejazd jest dość długi, a poziom trudności można określić jako łatwy, jednak każdy znajdzie tutaj miejsce do potrenowania i dobrej zabawy” – mówi Jacek Gardoń, opiekun trasy w Wierchomli. Specjalnie dla rowerzystów przygotowano karnety w atrakcyjnych cenach, które pozwalają na korzystanie z wyciągu przez cały dzień.
Test trasy zjazdowej: TUTAJ

MTB i ENDURO
Liczne szlaki w okolicy Dwóch Dolin sprawiają, że rowerzyści MTB i Enduro mogą tutaj aktywnie spędzać czas! Zróżnicowany teren pozwala nie tylko na ciekawe wycieczki, ale również na dobry trening. Szlaki w Wierchomli tworzą system dobrej komunikacji np. miedzy Wierchomlą a Krynicą czy Muszyną i dalej w stronę Piwnicznej czy Szczawnicy. Dobrą opcją do zjazdu rowerem Enduro jest również trasa freeride’owa w Wierchomli.

CYKLOKARPATY FINAŁ 2015
19 września Wierchomla zaprasza wszystkich fanów dwóch kółek na finał i zakończenie cyklu maratonów kolarstwa górskiego – CYKLOKARPATY. Specjalnie dla rowerzystów Hotel Wierchomla przygotował pakiet pobytowy z pakietem startowym na zawody gratis.
Cennik karnetów na wyciąg: TUTAJ

Tags: , , , , , , , ,

Kategoria: Ciekawostki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!