Zmiana organizacji ruchu w rejonie nowosądeckich nekropolii.

| 28 października 2021

 

Od 31 października do 2 listopada w rejonach pięciu cmentarzy na terenie miasta Nowego Sącza wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. By zminimalizować skutki powstałych utrudnień, upłynnić ruch oraz zapewnić bezpieczny dojazd do nekropolii, sądeccy policjanci będą w tych miejscach kierować ruchem oraz informować o występujących utrudnieniach drogowych i możliwości dojazdu do parkingu.

W rejonie cmentarzy obowiązywać będzie ograniczenie prędkości pojazdów do 30 km/h. Zamontowane zostaną tam tablice ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych”.

Przy ulicy Lwowskiej (cmentarz w dzielnicy Gołąbkowice) zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów na wysokości cmentarza po obydwu stronach. Parkowanie będzie dozwolone po jednej stronie ulicy Lwowskiej (po stronie cmentarza w kierunku Piątkowej) i na parkingu pod cmentarzem. Udostępniony będzie także parking pobliskiej galerii handlowej.

W przypadku cmentarza komunalnego, ulica Rejtana i ulica Husarska objęte zostaną zakazem zatrzymywania się. Pojazdy będzie można zaparkować na wyznaczonym parkingu wzdłuż ulicy Rejtana (obok cmentarza), po lewej stronie ulicy Śniadeckich oraz na parkingu przy ulicy Pierackiego. Udostępniony zostanie również parking przy pobliskim Zespole Szkół Samochodowych.

Zabronione będzie także zatrzymywanie się pojazdów na wysokości cmentarza w dzielnicy Zawada przy ulicy Nawojowskiej.  Na ulicy Dąbrowskiej wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (od ulicy Nawojowskiej do ulicy Prusa). Parkowanie będzie dozwolone po jednej stronie ulicy Dąbrowskiej i na parkingach w pobliżu świątyni oraz cmentarza.

W rejonie cmentarza w dzielnicy Biegonice zabronione będzie zatrzymywanie się pojazdów po prawej stronie ulicy Węgierskiej (od ulicy Biegonickiej w kierunku centrum). Parkowanie pojazdów będzie możliwe na ulicy Węgierskiej po stronie cmentarza, na parkingu przy kaplicy oraz na ulicach przylegających do cmentarza.

Zakaz zatrzymywania się pojazdów będzie obowiązywał również po jednej stronie ulicy Starowiejskiej (cmentarz w dzielnicy Helena) oraz po obu stronach ulicy św. Heleny w rejonie cmentarza. Parkowanie pojazdów będzie dozwolone na ulicy Starowiejskiej po stronie cmentarza, jak również na ulicy Jesionowej i ulicy Pastwiska.

Spółka MPK w dniu 1 listopada br. uruchomi linię „0”, która połączy sądeckie nekropolie. Szczegółowy rozkład jazdy oraz pozostałe informacje związane z komunikacją w tym okresie można znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu.   (https://www.mpk.nowysacz.pl/news/komunikacja-okresie-wszystkich-swietych-4/ )

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Tags: , , , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content