Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

XX Biesiada Karpacka

| 12 czerwca 2023
18 czerwca w godz. od 15:00 do 19:00 zapraszamy do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu, gdzie obędzie się jubileuszowa XX Biesiada Karpacka – święto karpackich kultur.
Połączenie atrakcji Miasteczka Galicyjskiego, z bogatą ofertą kulturalną Biesiady Karpackiej jest idealną propozycją na rodzinne spędzenie wolnego czasu. Na scenie XX Biesiady Karpackiej wystąpią zespoły: SWOJACY z Wierzchosławic, którzy zaprezentują folklor regionu ziemi tarnowskiej; JURKOWIANIE z Jurkowa, prezentujący zwyczaje i obrzędy pogranicza Górali Zagórzańskich i Lachów od Dobrej; BARVINEK ze Słowacji z programem opartym na kulturze regionu Szarysza oraz Kapela Maliszów, tworzący w nurcie muzyki korzeni na pograniczu tradycji, folku i improwizacji, specjalizujący się w interpretacjach muzyki tradycyjnej.
Podczas Biesiady, karpaccy rzemieślnicy, rękodzielnicy i artyści ludowi wystawią swoje dzieła na kiermaszu. Będzie to okazja, by zaopatrzyć się w oryginalne pamiątki. Ciekawą propozycją, szczególnie dla młodszych uczestników, będą warsztaty rękodzielnicze. Własnoręcznie wykonane ceramiczne zabawki, haftowane drobiazgi i bibułkowe kwiaty będzie można zabrać ze sobą do domu. O dodatkowe atrakcje dla dzieci zadba niezawodny Cyrk Anime.
Udział we wszystkich oferowanych wydarzeniach, jak zawsze będzie darmowy.
https://www.facebook.com/events/150608257921461/?ref=newsfeed

18 czerwca 2023 r.

Tags: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!