Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

[wystawa]: Wystawa niezwykłości ”Na Korze Malowane” autorstwa Edwarda Dudy

| 14 marca 2024

Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju serdecznie zapraszamy na wernisaż niezwykłej wystawy “Na Korze Malowane” Edwarda Dudy, która odbędzie się 14 marca 2024 roku o godzinie 15.00 w Galerii Sztuki Siedlisko, mieszczącej się przy ul. Piłsudskiego 19 w Krynicy-Zdroju. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

O Artyście: Edward Duda urodził się w 1951 roku w Nowym Targu. Po ukończeniu Szkoły Rzemiosł Budowlanych w Zakopanem oraz studiach na Politechnice Krakowskiej, zafascynowany pięknem miasta i urokami życia, osiedlił się w Krakowie, gdzie pracował jako inżynier budowlany.

Dopiero w XXI wieku, gdy miał już prawie 60 lat, rozpoczęła się jego przygoda ze sztuką. Tworzy on obrazy, rzeźby i instalacje z różnorodnych materiałów dostępnych w naturze, takich jak deski, sklejki, forniry czy kora. Opracował własną technikę i styl, przez przyjaciół określany jako “eduardiański”.

Aktualnie organizowane przez niego wystawy wywołują poruszenie w lokalnych kręgach artystycznych oraz w mediach, wprowadzając nową energię w miejscową scenę twórczą.

Źródło informacji

[wystawa]: Wystawa niezwykłości ”Na Korze Malowane” autorstwa Edwarda Dudy

14 marca 2024 r.

Tags: , , , , , ,

Kategoria: Wystawy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!