[wystawa]: Paweł Piotrowski – wystawa prac rysunkowych

| 28 września 2023

Zapraszamy na oficjalne otwarcie wystawy prac rysunkowych autorstwa Pawła Piotrowskiego. Ekspozycja prezentować będzie skrupulatnie gromadzone przez lata rysunki tworzone w nurcie realizmu. Styl realizmu był popularny przez wiele wieków i cieszy się uznaniem do dziś.

Odwzorowanie rzeczywistych przedmiotów, postaci, natury przy pomocy odpowiednich narzędzi takich jak: węgiel, ołówek grafitowy i metalowy kreują charakterystyczny wizerunek tworzonych prac. Dzieła artysty są często tak realistyczne, że trudno odróżnić je od fotografii. W rysunkach Pawła Piotrowskiego możemy zauważyć niezwykłą precyzję i wyrazistość kreski, opanowanie linii, kształtów i cieniowania oraz szczególne przywiązanie do detali. To wszystko wskazuje na ogromną pasję i zaangażowanie oraz niezliczoną ilość godzin poświęconą twórczości. Wernisaż wystawy odbędzie się 2 października 2023 r. (poniedziałek) o godz. 17:00 w zabytkowych piwnicach Sądeckiej Biblioteki Publicznej, ul. Franciszkańska 11.

Ekspozycja czynna będzie do 20 października 2023 r. w godzinach otwarcia Biblioteki Głównej.

Paweł Piotrowski

Ur. 7 maja 1980 roku w Tychach. W latach 1995-2000 uczęszczał do liceum w Zespole Szkół Samochodowych. Rysownik z zamiłowania. Dzieli się swoją sztuką rysując portrety, architekturę, krajobrazy, murale. Mimo braku żelaznych argumentów, w postaci dyplomów, szkół akademickich, wierzy w swój talent tworząc czarno-białe prace grafitami i węglami. Miłośnik realizmu, surrealizmu i pejzażu.

Zaczerpnięte informacje

[wystawa]: Paweł Piotrowski – wystawa prac rysunkowych

2-20 października 2023 r.

Tags: , , , , , , , , ,

Kategoria: Wystawy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content