[wystawa i wernisaż]: DE FACTO. UAD 2023

| 12 grudnia 2023

15 grudnia 2023 r. w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu zostanie otworzona zbiorowa wystawa DE FACTO. UAD 2023, skupiającą prace artystów-pedagogów z Uniwersytetu Sztuki i Designu w Kluż-Napoka w Rumunii.

Wystawa czynna od 15 grudnia 2023 r. do 28 stycznia 2024 r.

Wernisaż wystawy odbędzie się 15 grudnia 2023 r. o godzinie 18.00.

Wystawa DE FACTO, która swą premierę miała w Baia Mare latem tego roku, to prezentacja wielonurtowej twórczości artystów związanych z Uniwersytetem Sztuki i Designu w Kluż-Napoka. Jej najogólniejszą charakterystyką jest różnorodność formalna i tematyczna wszechstronność, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu technicznego – a są to cechy immanentne i kluczowe dla środowiska dydaktycznego, kształtującego pokolenia artystów. Zobaczyć będzie można prace zarówno z obszaru klasycznych technik (malarstwo, rzeźba, grawer, rysunek), jak i nowych mediów (fotografia, video, instalacja), co świadczy o wielokierunkowych kompetencjach dydaktyków oraz interdyscyplinarności w wyborze kształcenia, oferowanego przez placówkę – z zakresu sztuk plastycznych, dekoracyjnych, projektowania i renowacji.

Wystawa przybliża widzom zatem najciekawsze zjawiska z rumuńskiej sceny artystycznej i ukazuje współczesny profil uniwersytetu w Kluż-Napoka, ukształtowany zarówno lokalną tożsamością i tradycją, jak i dynamiką aktualnych poszukiwań.

Źródło informacji

[wystawa i wernisaż]: DE FACTO. UAD 2023

15 grudnia 2023 r. – 28 stycznia 2024 r.

Tags: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: Wystawy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content