[wystawa]: “Dwa Światy” wystawa fotografii Anny Wantuch

| 12 października 2023

Serdecznie zapraszamy na wystawę Pani Anny Wantuch pt. „Dwa Światy”, którą można oglądać do 27 października 2023 r. w godzinach 9.00-15.30 w Małej Galerii „Za lwami” na 2 piętrze w budynku MGOK, ul. Rynek 11 w Piwnicznej-Zdroju.

Anna Wantuch mieszka w Ciężkowicach. Pasją jej i zawodem jest fotografika ( należy do Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego). Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej fotografie były często docenione i nagradzane na licznych konkursach.

Pracuje jako nauczycielka w Nowym Sączu. Jest absolwentką: Akademii Ignatianum w Krakowie- pedagogiki ogólnej i religijnej, etyki, filozofii, wiedzy o kulturze; AWF w Katowicach – wychowania fizycznego; UMCS w Lublinie – fotografia.

Poza fotografiką interesuje się narciarstwem, turystyką górską, sztuką i kulturą.

Wystawa ta jest efektem pobytu na wioskach w Peru oraz życia w swojej wiosce rodzinnej. Autorka poprzez nią pragnie przybliżyć warunki w jakich żyją ludzie w tak zróżnicowanym krajobrazowo państwie jak i w niektórych jeszcze wioskach w Polsce.

Do tego krajobrazu Peruwiańskiego przedstawia sąsiadki mieszkające na  Pogórzu Ciężkowickim. W ten sposób chce pokazać przez fotografie codzienne życie, które było jeszcze do niedawna bardzo często w naszym kraju na wioskach podobne do ciężkiej pracy ludzi w Andach.

Zaczerpnięte informacje

[wystawa]: "Dwa Światy" wystawa fotografii Anny Wantuch

28 września-27 października 2023 r.

Tags: , , , , , , , , , ,

Kategoria: Wystawy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content