[wydarzenie]: Spotkanie autorskie z prof. dr. hab. Jerzym Stelmachem

| 23 maja 2024

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu „Indeks Ksiąg Zalecanych Czyli Prawo do Kultury”.

Wydarzenie odbędzie się  24 maja 2024 r. o godz. 17.30, w Sali Reprezentacyjnej im. Stanisława Małachowskiego w nowosądeckim ratuszu.

 

Gościem specjalnym będzie człowiek renesansu – prof. dr hab. Jerzy Stelmach – autor książek z dziedziny prawa, filozofii, nauk społecznych i sztuki. Profesor nauk prawnych, teoretyk i filozof prawa jest autorem i współautorem licznych książek i publikacji nie tylko prawniczych ale z różnych dziedzin naukowych.

Jego teksty poruszają m.in. psychologiczne kwestie poznania potocznego i naukowego, fenomen mądrości i głupoty, modele negocjowania i sposoby rozwiązywania problemów zarówno w sytuacjach codziennych jak i biznesowych. Szczególnie promowana podczas spotkania najnowsza pozycja „Ciekawość” przedstawia trzy perspektywy trzech filozofów (współautorami książki są Bartosz Brożek i Michał Heller) na tytułowy fenomen ciekawości.

Organizatorami cyklu „Indeks Ksiąg Zalecanych Czyli Prawo do Kultury” prezentującego nietuzinkowe sylwetki prawników i literatów jest Sądecka Biblioteka Publiczna oraz Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie.

Na spotkaniu zakupić będzie można książki prof. dr hab. Jerzego Stelmacha i zdobyć jego autograf.

 

Wstęp wolny.
Prof. dr hab. Jerzy Stelmach (ur. 1954) jest filozofem, prawnikiem i kolekcjonerem sztuki. Zawodowo związany z macierzystą uczelnią jako wykładowca teorii prawa, wstępu do prawoznawstwa i sztuki negocjacji prawniczych. Kierownik Katedry Filozofii Prawa i Etyki Prawniczej UJ, doktor honoris causa uniwersytetów w Heidelbergu i Augsburgu. Autor kilkunastu monografii i wielu artykułów naukowych z zakresu filozofii i teorii prawa.

Źródło informacji

[wydarzenie]: Spotkanie autorskie z prof. dr. hab. Jerzym Stelmachem

24 maja 2024 r.

Tags: , , , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content