Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

[wydarzenie]: Spotkanie autorskie z Michałem Wójcikiem

| 6 lutego 2024

Sądecka Biblioteka Publiczna im. J. Szujskiego oraz Archiwum Narodowe w Krakowie Oddział w Nowym Sączu zapraszają na spotkanie autorskie z Michałem Wójcikiem, który będzie promował książkę: „C.k. Sąd Powiatowy w Mszanie Dolnej w latach 1883-1914. Instytucja i ludzie”.

Spotkanie odbędzie się 8 lutego 2024 r. o godz. 17.00 nowym budynku Archiwum Narodowego w Krakowie Oddział w Nowym Sączu, ul. 29 listopada 12.

Spotkanie poprowadzi dr Łukasz Połomski.

Autor dokonał porównań sądu mszańskiego na tle wszystkich ówczesnych sądów Sądecczyzny, dlatego wykracza poza samą Mszanie Dolną.  Scharakteryzował dokładnie sądownictwo w Galicji, jego wewnętrzną organizację, kancelarię, prowadzenie ksiąg hipotecznych, itp. Dodatkowo także notariat i adwokaturę. Jest to właściwie studium miasteczka galicyjskiego i tego jaki wpływ na jego urbanizację miała decyzja o powołaniu w nim takiej instytucji.

Dodatkowo spotkaniu towarzyszyć będzie ekspozycja oryginalnych akt C.k. Sądu Powiatowego w Mszanie Dolnej, znajdujących się w zbiorach nowosądeckiego Oddziału Archiwum Narodowego w Krakowie.

Źródło informacji

[wydarzenie]: Spotkanie autorskie z Michałem Wójcikiem

8 lutego 2024 r.

Tags: , , , , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!