Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

[wydarzenie]: Narodowe Czytanie Eliza Orzeszkowa – Nad Niemnem

| 24 sierpnia 2023
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza na 12. edycję Narodowego Czytania pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. W tym roku będzie ono miało miejsce na dziedzińcu nowosądeckiego SOKOŁA, wyjątkowo dzień wcześniej przed oficjalną datą, czyli w piątek 8 września o godzinie 17:00.

„Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej jest jednym z dzieł, które tworzą kanon polskiej literatury. Książka napisana barwnym językiem, niezwykle sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. Autorka nie tylko maluje szeroką panoramę rodzinnych Kresów i przybliża folklor i szlacheckie zwyczaje, ale też przywołuje historię Rzeczypospolitej. Poprzez tematykę Powstania Styczniowego doskonale oddaje przeżycia, emocje i dylematy ówczesnych Polaków.

W wybranych do czytania fragmentach powieści Elizy Orzeszkowej spotkamy się z rodzinami Bohatyrowiczów i Korczyńskich oraz wieloma innymi postaciami. Wysłuchamy ich rozmów o Polsce i o codziennych rzeczach, ale też odkryjemy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy.

Uwaga! W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie odbędzie się w sali wystawienniczej na I piętrze Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ.

Link do wydarzenia

[wydarzenie]: Narodowe Czytanie Eliza Orzeszkowa – Nad Niemnem

8 sierpnia 2023 r.

Tags: , , , , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!