Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

[wydarzenie]: IV Sądeckie Dni Literatury

| 6 czerwca 2023

Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty tegorocznych, IV Sądeckich Dni Literatury, które skupione są wokół tematyki książek kryminalnych. Główne, dwudniowe obchody, odbędą się 14 i 15 czerwca 2023 r. na dużej scenie na płycie nowosądeckiego Rynku.

Obchody literackiego święta w mieście rozpoczniemy 14 czerwca o godz. 9:30 spotkaniem autorskim z Zofią Staniszewską. W czasie przygody z książką „Zagadka stacji kosmicznej” mali odbiorcy zaproszeni zostaną do interakcji i czynnej zabawy z autorką. W samo południe rozpocznie się międzypokoleniowy turniej „Zbrodnia jednego wiersza – pojedynek na rymy”. Zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania swojego udziału w turnieju jednego wiersza – poetycka walka na podium odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe i dorośli. Ponadto przewidziano dodatkową nagrodę dla autora deklamującego własny wiersz. Eventem zamykającym środowe wydarzenie będzie spotkanie autorskie z Igorem Brejdygantem, które rozpocznie się o godz. 15:00. Autor poczytnych kryminałów, scenarzysta filmowy i reżyser opowie o ekranizacjach swoich książek oraz zwróci szczególną uwagę na wydaną w tym roku „Spiralę”.

Czwartek (15 czerwca) rozpoczniemy o godz. 9:30 spotkaniem autorskim z Anną Kańtoch. O godz. 12:30 zapraszamy na panel dyskusyjny „Zbrodnia (nie)idealna” z udziałem Anny Kańtoch oraz Małgorzaty i Michała Kuźmińskich. Rozmowę o współczesnej literaturze kryminalnej poprowadzi Łukasz Wojtusik. O godz. 15:00 z sądeczanami spotka się Max Czornyj. Dwudniową imprezę zakończy o godz. 19:00 koncert „Skazani na… sukces” – recital piosenek światowych sław w wykonaniu: Doroty Helbin (wokal), Mateusza Dudka (akordeon) i Wojciecha Wachułki (piano).

Spotkania autorskie i panel dyskusyjny na Polski Język Migowy tłumaczyć będzie Magdalena Sipowicz.

Sądeckie Dni Literatury to projekt dofinansowany ze srodków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki.

Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny. W razie niepogody poszczególne imprezy odbędą się w Sali Reprezentacyjnej im. Stanisława Małachowskiego w nowosądeckim Ratuszu.
https://sbp.nowysacz.pl

14-15 czerwca 2023 r.

 

Tags: , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!