Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

[wydarzenie]: Andrzej Meller – Slajdowisko z cyklu Tajemnicze Podróże

| 13 listopada 2023

Serdecznie zapraszamy do oddziału Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu – Miasteczka Galicyjskiego na Slajdowisko z cyklu Tajemnicze Podróże, które odbędzie się 16 listopada 2023 r. o godz. 18.00.

Gościem tegorocznej edycji cyklu będzie Andrzej Meller, którego prelekcja będzie poświęcona podróżom do krajów, w których toczyły się i wciąż się toczą konflikty zbrojne. Oprócz wspomnień dotyczących krajobrazów, piękna i kultury poznanych regionów świata, będzie można usłyszeć z jakimi realnym problemami wiąże się pobyt w krajach dotkniętych wojną.

Andrzej Meller – podróżnik, dziennikarz, korespondent wojenny i pisarz. Wiele lat spędził w Azji, skąd przygotowywał reportaże dla polskich mediów. Był stałym współpracownikiem Tygodnika Powszechnego, dla którego relacjonował wojnę w Gruzji, w Afganistanie i Libii. Jego publikacje możemy odnaleźć m.in. w magazynach National Geographic Polska i Kontynenty. W 2015 r. był prezenterem serialu dokumentalnego Prepersi – gotowi na wszystko, emitowanego na antenie Fokus TV. Owocem jego podróży reporterskich są książki pt.: „Miraż. Trzy lata w Azji”, „Zenga, zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki” o wojnie domowej w Libii, „Czołem, nie ma hien. Wietnam jakiego nie znacie” i napisana wspólnie z żoną “Kamperem do Kabulu”.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie Miasteczka Galicyjskiego.

Kasa czynna: wt. – niedz., w godz. 9.00-16.00.

Link do wydarzenia

[wydarzenie]: Andrzej Meller - Slajdowisko z cyklu Tajemnicze Podróże

16 listopada 2023 r.

Tags: , , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!