Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

[wernisaż wystawy]: Wystawa malarstwa abstrakcyjnego Marty Bielawskiej

| 1 sierpnia 2023

Zapraszamy na oficjalne otwarcie wystawy malarstwa abstrakcyjnego Marty Bielawskiej. Będą Państwo mieli okazję nie tylko zobaczyć dzieła artystki, ale również posłuchać jej twórczości poetyckiej.

Atrakcyjny wernisaż „Z SATYRĄ I HUMOREM” odbędzie się 2 sierpnia br. (środa) o godz. 17:00 w zabytkowych piwnicach Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu

Ekspozycja czynna będzie do 31 sierpnia br. w godzinach otwarcia Biblioteki Głównej

Marta Bielawska – informacje o autorce

Urodziła się w Myśliborzu na Ziemiach Zachodnich, ale od dziecka związana jest miejscem zamieszkania, nauki i pracy zawodowej z Ziemią Sądecką. Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych poszerzała w czasie studiów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Od 2006 r. członkini Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu.

Tworzy obrazy w różnych technikach i o różnorodnej tematyce, jednak jej ulubionym stylem jest abstrakcja. Pisze również wiersze. Swoją twórczość plastyczną i literacką prezentuje przy realizacji projektów wystawienniczych i w mini spektaklach.

Na swoim koncie ma liczne wystawy indywidualne i zbiorowe.

Źródło informacji

[wernisaż wystawy]: Wystawa malarstwa abstrakcyjnego Marty Bielawskiej

2 – 31 sierpnia 2023 r.

Tags: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: Wystawy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!