Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

[warsztaty literackie]: Wokół Wiersza – warsztatu literackie dla seniorów

| 22 czerwca 2023

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla seniorów „Wokół Wiersza”, które odbędą się 27 czerwca 2023 roku, o godz. 16:00 – 18:00 w Nowosądeckiej Małej Galerii, ul. Jagiellońska 35, Nowy Sącz.
Ilość miejsc ograniczona.
Zapisy w Nowosądeckiej Małej Galerii oraz pod numerem telefonu 500 80 33 80.

Prowadząca dr Małgorzata Lebda, laureatka Nagrody im. Wisławy Szymborskiej i Nagrody Literackiej Gdynia

W czasie trwania zajęć autorka opowie o swoich doświadczeniach pisarskich, a także przeprowadzi wykład (45 minut) o poezji współczesnej. Poetka nawiąże przy tym do teorii Rolanda Barthes’a studium i punctum, które służyło badaczowi do interpretacji i opisu materiałów wizualnych. Kolejnym etapem zajęć będzie praca warsztatowa. W jej czasie skupimy się na materiałach tekstowych i wizualnych, po to, żeby poszerzyć myślenie o tworzeniu poezji i zainspirować się do samodzielnej pracy.

Plan:

16:00-16:45 – część wykładowa

16:45-17:00 – przerwa kawowa

17:00-18:00 – część warsztatowa

Małgorzata Lebda – dorastała w beskidzkiej wsi Żeleźnikowa Wielka. Autorka sześciu książek poetyckich, w tym nagradzanych tomów Matecznik i Sny uckermärkerów (Nagroda Literacka Gdynia 2019). Ostatni tom zatytułowany Mer de Glace (Wydawnictwo Warstwy, 2021) został nagrodzony najważniejsza nagrodą poetycką w Polsce – Nagrodą im. Wisławy Szymborskiej (2022). Jej książki ukazały się w przekładzie na języki: czeski (tł. Bogdan Trojak), włoski (tł. Marina Ciccarini), serbski (tł. Biserka Rajčić) i ukraiński (tł. Yury Zavadsky) i słoweński (tł. Katarina Šalamun-Biedrzycka), duński (tł. Frej Larsen i Paweł Partyka). Tłumaczenia na języki angielski, niemiecki, rumuński, a także kolejne książki w języku czeskim i włoskim – w procesie. Doktor nauk humanistycznych. Felietonistka. Animatorka kultury. Redaktorka. Naukowczyni. Ultramaratonka (we wrześniu 2021 roku pokonała, biegnąc, dystans 1113 kilometrów wzdłuż najdłuższej polskiej rzeki Wisły, realizując aktywistyczno-poetycki projekt „Czytanie wody”.

www.malagaleria.pl

27 czerwca 2023 r.

Tags: , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!