Wanda Zaremba-Miejska – malarstwo

| 2 maja 2022

Urząd Miasta Nowego Sącza zaprasza do Centrum Informacji Turystycznej na wystawę obrazów autorstwa Wandy Zaremby-Miejskiej. Wystawa będzie prezentowana od 5 do 31 maja 2022 r. w godzinach otwarcia CIT.

5 – 31 maja 2022

 

Wanda Zaremba-Miejska
Urodziła się w Gorlicach, w Nowym Sączu mieszka od 1970 roku. Malowała od dziecka, głównie akwarele i pastele, zamiłowanie do malarstwa odziedziczyła po dziadku – artyście malarzu Pawle Gajewskim, którego prace można podziwiać w muzeum im. Ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Jest absolwentką Państwowego Zawodowego Studium Plastycznego w Tarnowie ze specjalnością konserwacja mebli oraz przedmiotów artystycznych i zabytkowych, ukończyła też kurs przewodników beskidzkich. W 2013 r. rozpoczęła studia na kierunku edukacja artystyczna  w zakresie sztuk plastycznych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu, a w 2016 r. obroniła   z wyróżnieniem dyplom artystyczny, którego tematem były „Mikroświaty”. Od 12 lat, jako instruktor ds. plastyki (kat.II), prowadzi zajęcia z dziećmi w szkółce malarskiej w Korzennej.

Tematem prac Artystki są przede wszystkim mikroświaty, piękno, które nas otacza i którego czasami nie dostrzegamy, odbicia w wodzie i mokrym asfalcie, puste brzegi, pajęczyny. Prezentowała je na kilkunastu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. W latach 2014-2021 zdobyła 6 pierwszym i 2 drugie nagrody na przeglądach twórców Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w kategorii malarstwo i rysunek.

Drugą pasją Artystki są owczarki niemieckie i działalność na rzecz kynologii. W 2021 została odznaczona złotą Odznaką Honorową Związku Kynologicznego w Polsce.

Tags: , , , , , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content