Twórcze Superwizje – wystawy, warsztaty, dyskusje

| 19 października 2021

Twórcze Superwizje to wydarzenia społeczno-kulturalne, podczas których my, jako twórcy, chcemy dzielić się z odbiorcami naszym artystycznym dorobkiem i konkretnymi umiejętnościami manualnymi. To również kreatywne wsparcie mieszkańców Nowego Sącza w odnajdywaniu w sobie twórczego pierwiastka, z którego czerpać można siłę do zmiany rzeczywistości – osobistej, wewnętrznej, jak i miejskiej, która nas otacza.

Wierzymy, że to właśnie teraz jest najlepszy moment na budowanie „nowej rzeczywistości”, która wymusza reorganizację dotychczasowych struktur, przyzwyczajeń, sposobów myślenia i działania. Czerpiąc z doświadczenia jakim jest praca twórcza, chcemy kreatywnie reagować na wyzwania, które stawia przed nami życie w czasach pandemii koronawirusa i inspirować do tego innych – teraz, dokładnie w takich warunkach, jakie są nam dane.

Widzimy ogromny potencjał w wykorzystaniu sztuki jako nośnika humanistycznych wartości i pretekstu do współdzielenia czasu z innymi mieszkańcami naszego miasta, dlatego z nadzieją zwracamy się ku oddolnej, niezależnej inicjatywie, w myśl zasady samorządności.

Jesteśmy kolektywem twórczym działającym na styku sztuki, rzemiosła i aktywizmu społecznego. Na co dzień współdzielimy warsztat produkcyjny w Nowosądeckim Inkubatorze Przedsiębiorczości, realizując indywidualne projekty i poszukując nowych dróg rozwoju w tym, co zespołowe.

To właśnie tutaj, u stóp Beskidu Sądeckiego, chcemy inicjować wydarzenia społeczno-kulturalne, wspierające rozwój wspólnot i społeczności lokalnych. Jesteśmy gotowi, by dzielić się naszymi doświadczeniami i odzyskiwać przestrzeń dla tego co potrzebne i dobre – w naszym otoczeniu,
w naszych relacjach, w nas samych.

Twórcze Superwizje – wystawy, warsztaty, dyskusje
23 – 24 października 2021 r., Wyspiańskiego 13 w Nowym Sączu
Nowosądecki Inkubator Przedsiębiorczości

DZIEŃ I: 23.10.2021 r., sobota
14.00 – 16.00 – wystawy sztuki: pocztówki artystyczne, rzemiosło artystyczne, grafika ornamentalna, rysunek i rzeźba
16.00 – 18.00 – rozmowy z artystami i prezentacja członków kolektywu twórczego: kim jesteśmy, co robimy i dlaczego

DZIEŃ II: 24.10.2021 r., niedziela
14.00 – 17.00 – warsztaty manualne: kolaż intuicyjny, praca z drewnem, stemple karpackie, rysunek węglem; prezentacja i omówienie prac uczestników
17.00 – 18.00 – panel dyskusyjny zamykający wydarzenie: miejsce na refleksje i wymianę wrażeń nt. twórczości i życia kulturalnego w Nowym Sączu

WSTĘP WOLNY. ZAPRASZAMY!

23 - 24 października 2021

23 – 24 października 2021

Justyna Sekuła // Depesze z prowincji

Tomasz Pilecki // Zahrada

Konrad Jan Kwieciński // MULTE MUNCA – manufaktura mebli karpackich

Szymon i Konrad Kozłowscy

 Środki na realizację projektu pochodzą z programu Małopolska Lokalnie przy wsparciu Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych.

 KONTAKT / KOORDYNACJA WYDARZENIA:
Justyna Sekuła
+48 660 967 246

tworczesuperwizje@gmail.com

FB: https://www.facebook.com/tworczesuperwizje

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/887549168546862

Instagram: https://www.instagram.com/tworczesuperwizje/

Tags: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content