Sprawa Rity Gorgonowej

| 5 czerwca 2021

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza do Sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu na spotkanie autorskie z Cezarym Łazarewiczem autorem książki o jednej z najgłośniejszych spraw kryminalnych II RP pt. „Koronkowa robota”.

Spotkanie odbędzie się w środę 9 czerwca 2021 r., o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Ze względu na sytuację pandemiczną uczestnictwo w wydarzeniu tylko za okazaniem bezpłatnych wejściówek, które można odebrać w siedzibie głównej Sądeckiej Biblioteki Publicznej (ul. Franciszkańska 11) lub zarezerwować ( tel. 18 443 87 52 lub 443 83 02 wew. 29, e-mail: promocja@sbp.nowysacz.pl).

Na spotkaniu z Łazarewiczem po prostu trzeba być, a jeśli ktoś jeszcze ma jakieś wątpliwości to niech przeczyta co o książce pisze Jacek Dehnel

„Cezary Łazarewicz powraca do najsłynniejszego poszlakowego procesu II RP nie tylko po to, żeby drobiazgowo zrekonstruować okoliczności samej zbrodni, ale przede wszystkim, żeby sportretować epokę. Sprawa Gorgonowej jest soczewką, w której skupia się całe społeczeństwo: żądna krwi ulica, prowincjonalni policjanci, słynni oratorzy, postępowa dziennikarka z Warszawy, redakcje wielkich gazet, drukujące na wyprzódki relacje z sali sądowej. I w tym wszystkim tajemnicza czarnowłosa kobieta z Bałkanów, która może zabiła, a może nie.”

plakat

9 czerwca 2021

Tags: , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content