[spotkanie]: Afryka z obu stron hotelu – opowieść z podróży do Tunezji i Egiptu

| 11 grudnia 2023

Sądecka Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na szóste spotkanie z cyklu „Podróże na emeryturze”, podczas którego o swojej podróży do Tunezji i Egiptu opowie Robert Drobysz.

Spotkanie odbędzie się 12 grudnia 2023 r. o godz. 17:00 w budynku głównym biblioteki (ul. Franciszkańska 11, czytelnia – I piętro).

Egipt, ojczyzna starożytnych faraonów; miejsce pełne olśniewających świątyń i grobowców, tajemnicze miasta i muzea pełne oryginalnych, wspaniale zachowanych zabytków – właśnie o tym usłyszymy w opowieściach Roberta Drobysza, który podzieli się refleksjami ze swojej podróży. Usłyszymy o Dolinie Królów, Piramidach, świątyniach Karnaku czy też o…Beduinach!

A z Egiptu…przeniosą się Państwo do wspomnień z Tunezji, która zachwyca niezwykłym dziedzictwem kulturowym, obejmującym między innymi niesamowite pozostałości z okresu Imperium Rzymskiego oraz jedne z najpiękniejszych w regionie przykłady architektury islamu. Robert Drobysz w swoich opowieściach wspomni o perle tunezyjskich zabytków – Amfiteatrze w El Jem; trzecim pod względem wielkości amfiteatrze na świecie, o Tunisie – mieście łączącym w sobie islamskie tradycje i cechy nowoczesnej metropolii. Usłyszymy opowieści o Muzeum Archeologicznym w Sousse. Dowiemy się także kim są troglodyci!

Podczas spotkania Robert Drobysz będzie promował także swój najnowszy, polsko-ukraiński tomik poezji „Siedem dni powszednich”.

Cykl spotkań „Podróże na emeryturze” to spotkania z ludźmi pasji i miłośnikami podróży, którzy chcą podzielić się swoimi wspomnieniami i przeżyciami z wypraw. To pełne ciekawych, interesujących i porywających opowieści spotkania, które być może zainspirują uczestników do indywidualnego podróżowania, zgłębiania nowych miejsc oraz zachęcą do sięgania po literaturę podróżniczą.

Zaczerpnięte informacje

[spotkanie]: Afryka z obu stron hotelu – opowieść z podróży do Tunezji i Egiptu

12 grudnia 2023 r.

Tags: , , , , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content