Spotkania autorskie z Wiesławem Drabikiem

| 20 marca 2023

23 marca 2023 r. odbędą się spotkania z Wiesławem Drabikiem, na których Autor przybliży swoją wierszowaną twórczość najmłodszym Czytelnikom naszej Biblioteki. Spotkania odbędą się w ramach obchodów Światowego Dnia Poezji.

O godzinie 9:00 odbędzie się spotkanie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży (ul. Lwowska 21), a o godzinie 11:00 w Filii os. Biegonice-Dąbrówka w Galerii Sandecja (ul. Węgierska 170).

W „Bardzo śmiesznym życiorysie” Wiesława Drabika możemy przeczytać, że Autor urodził się w Krakowie, w którym swoją edukację rozpoczął w przedszkolu przy krakowskich Plantach. W przedszkolu nauczył się rysować i malować. Potem w Szkole Podstawowej nr 4 nauczył się czytać i pisać oraz przeczytał bardzo dużo książek. Pisać książki rozpoczął jednak wiele lat później, po zdobyciu kolejnych doświadczeń życiowych tj. po ukończeniu Technikum Mechanicznego (gdzie dowiedział się wielu ciekawych rzeczy o budowie maszyn), Akademii Górniczo-Hutniczej (w której otrzymał tytuł magistra inż. chemii), Szkoły Podchorążych Rezerwy (po ukończeniu której wiedział już prawie wszystko o łączności i wojsku) oraz pracy w Kombinacie Budownictwa Mieszkaniowego i we własnej firmie reklamowej… „Dopiero wtedy, gdy już znał się na tylu rzeczach, mógł zabrać się za najtrudniejszą rzecz na świecie: pisanie książek dla dzieci”…

Wiesław Drabik – autor ponad dwustu książek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. w kilku Wydawnictwach: Skrzat, Siedmioróg, Debit, Wilga, Martel, WSiP, Grafix i Wers. 
Te pełne humoru wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych. Najbardziej znane to: “Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, “Awantura na podwórku”, “Łakomczucha”, “Kocie łakocie”, “MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania”. Dużym powodzeniem cieszą się także sztywnostronicowe portrety sympatycznych zwierzątek (np. seria „Bajki dla malucha…”), seria o Leosiu Zawodowcu, Bajki-Szukajki, oraz wierszowane wersje klasycznych bajek wydane przez Wydawnictwo Siedmioróg jako „Wielki skarbiec bajek”. Seria książek „Dawno temu…” promuje mniejsze i większe miejscowości – Małe Ojczyzny.

23 marca 2023 r.

Tags: , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content