Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Ruszył nabór projektów w ramach budżetu obywatelskiego Miasta Nowego Sącza na 2024 rok.

| 26 lipca 2023

Masz pomysł na Nowy Sącz? Zgłoś go! Nabór wniosków trwa do 7 sierpnia 2023 r.

 

Dzięki udziałowi w Budżecie Obywatelskim mieszkańcy Nowego Sącza mają realną szansę zmienić wizerunek swojego najbliższego otoczenia i całego miasta. Jest to zatem ich zupełnie bezpośredni wkład w rozwój Nowego Sącza.

 

Mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły projektów zadań publicznych w wersji elektronicznej za pośrednictwem strony www.bo.nowysacz.pl bądź w tradycyjny sposób, poprzez złożenie formularza w wersji papierowej na dzienniku podawczym Urzędu Miasta Nowego Sącza (ul. Rynek 1, pokój nr 9).

 

  • Aby złożyć projekt w wersji elektronicznej należy utworzyć konto w systemie Budżet Obywatelski Nowy Sącz 2024 na stronie www.bo.nowysacz.pl. Na przypisany do konta adres e-mail zostanie wysłany link aktywacyjny. Po kliknięciu w link będzie można się zalogować i wypełniając wszystkie obowiązkowe pola zgłosić swój autorski pomysł na Nowy Sącz;
  • Aby złożyć projekt w wersji papierowej należy pobrać formularz zgłoszenia projektu wraz z niezbędnymi załącznikami, który dostępny jest na stronie www.bo.nowysacz w zakładce do pobrania. Formularz można uzyskać także w Biurze Aktywności Obywatelskiej (ul. Jagiellońska 14, pokój nr 104) lub na dzienniku podawczym Urzędu Miasta Nowego Sącza.

 

Przypominamy, że na realizację zwycięskich projektów przeznaczono łącznie 3 900 060 zł. Kwota przeznaczona na projekty ogólnomiejskie wynosi 1 950 030 zł, natomiast kwota przeznaczona na projekty osiedlowe to 1 950 030 zł w podziale na poszczególne osiedla.

 

O czym warto pamiętać przy składaniu wniosku:

  • Za projektem do budżetu obywatelskiego powinien stać konkretny człowiek (nie może go złożyć instytucja, stowarzyszenie, szkoła czy firma)
  • Projekt może mieć jednego lub kilku autorów.
  • W ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowego Sącza można składać projekty osiedlowe oraz ogólnomiejskie.
  • Konieczne jest zebranie podpisów poparcia dla projektu. Wymagana liczba podpisów na liście poparcia to jeden w przypadku projektu osiedlowego i 20 w przypadku projektu ogólnomiejskiego. Jeśli składasz swój projekt poprzez formularz elektroniczny pamiętaj, że oryginał listy poparcia trzeba dostarczyć na Dziennik Podawczy Urzędu Miasta Nowego Sącza w terminie 3 dni od dnia zgłoszenia projektu.
  • Wnioskodawca bądź wnioskodawcy projektu muszą wyrazić zgodę na publikację  swojego imienia i nazwiska na stronie www.bo.nowysacz.pl

 

Szczegółowe informacje na temat tego, jak prawidłowo zgłosić projekt znajdują się na stronie www.bo.nowysacz.pl

 

Na Wasze pomysły czekamy do 7 sierpnia 2023 r.

 

Razem zmieniajmy Nowy Sącz.

Ruszył nabór projektów w ramach budżetu obywatelskiego Miasta Nowego Sącza na 2024 rok.

25 lipca – 7sierpnia 2023 r.

Tags: , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!