Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Rekolekcje w kajaku 2024

| 8 maja 2024

Podstawowe informacje

  1. Organizatorami oraz odpowiedzialnymi za „REKOLEKCJE W KAJAKU 2024” są ks. Krzysztof Świerczek oraz ks. Dawid Włodarczyk.
  2. Rekolekcje w kajaku posiadają wpis do bazy wypoczynku prowadzonego przez MEiN i są zgłoszone jako obóz o charakterze wędrownym.
  3. Podstawową opiekę zapewniaj wykwalifikowana kadra: kierownik wypoczynku oraz wychowawcy wypoczynku, a także ratownicy wodni obecni 24h/dobę, czyli przez cały czas trwania rekolekcji.
  4. Spływ polega na codziennym pokonywaniu pewnej odległości kajakiem. Tempo spływu będzie dostosowywana do najsłabszych uczestników. Kajaki są dwuosobowe. Każdego dnia przewidziana jest Eucharystia oraz spotkania w grupach i wspólne rozmowy na zaplanowany temat dnia. Przewiduje się czas na zabawy, gry, ogniska, kąpiel pod nadzorem ratowników oraz integrację. Nocleg będzie na polu namiotowym we własnym namiocie. Wyżywienie przewidziane jest w domach agroturystycznych.Kadra wypoczynku zna i przestrzega standardów ochrony małoletnich w Diecezji Tarnowskiej zawartych w dokumencie „Ochrona małoletnich w działaniach duszpasterskich Diecezji Tarnowskiej – normy i zasady”.
  5. Należy zabrać ze sobą:
   • namiot, śpiwór, karimatę, małą poduszkę;
   • odzież na wysoką temperaturę oraz na chłód i deszcz (w tym płaszcz przeciwdeszczowy), nakrycie głowy (chusta, kapelusz, czapka, itp.), kąpielówki lub strój do pływania, mały plecak lub torba do spakowania podstawowych rzeczy na czas spływu, latarkę na baterie;
   • kosmetyki i środki higieny osobistej, krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem (!!!), środek przeciw komarom;
   • Pismo Święte, różaniec, coś do pisania i notowania;
   • trochę gotówki;
   • jedzenie na czas podróży pociągiem;
   • dobry humor 🙂
   • i inne rzeczy uznane za niezbędne.
 1. Koszt uczestnictwa wynosi 1100 zł i obejmuje: przejazd z Krakowa do miejsca docelowego i z powrotem; wypożyczenie kajaków wraz z wiosłami i kapokami asekuracyjnymi; opłatę za pola namiotowe; wyżywienie; samochód przewożący bagaże; ubezpieczenie; bilety wstępu do Parku Narodowego; opłaty za przepłynięcie śluzami rzecznymi; zapewnienie opieki, zapewnienie podstawowej apteczki, itp.
 2. Zapisy odbywają się za pomocą formularza internetowego dostępnego na stronie www.rekolekcjewkajaku.pl.
 3. Miejscem wyjazdu i powrotu (zarazem rozpoczęcia i zakończenia rekolekcji oraz obowiązywania regulaminu) jest Dworzec Kolejowy w Krakowie. Tak więc, dotarcie do Krakowa leży po stronie uczestnika (lub rodziców, gdy uczestnik jest niepełnoletni).
  Proponujemy porozumieć się z innymi uczestnikami i jednym samochodem jechać w kilka osób. Można również do Krakowa dojechać autobusem lub inną forma transportu. Wszelkie dane dotyczące wyjazdu i powrotu – godzina, dworzec, peron – będą podane później.
  Wszystkie bagaże, namioty i inne rzeczy będą transportowane na kolejne pole namiotowe samochodem. W razie jakiejś niedyspozycji, będzie możliwość dostania się na kolejne pole namiotowe samochodem.
 4. Warunkiem uczestnictwa jest:
  • wypełnienie i odesłanie KARTY UCZESTNICTWA oraz ZGODY (dla uczestników niepełnoletnich),
  • wpłata zaliczki w wysokości 400 zł w terminie do 7 dni od daty zgłoszenia – na zakup niezbędnych rzeczy i dokonanie koniecznych opłat,
  • wpłata pozostałej kwoty 700 złw terminie podanym przez organizatora na kanałach społecznościowych lub w wiadomości e-mail.

Źródło informacji

Rekolekcje w kajaku 2024

12-18 lipca 2024 r.

Tags: , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!