Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

“Przeboje” – Tymon Tymański – koncert w Prowoncjonalnej

| 17 marca 2023

Kawiarnia Prowincjonalna w Nowym Sączu (róg ul. Pijarskiej i Piastowskiej) zaprasza na koncert Ryszarda Tymańskiego w duecie z perkusistą Tomaszem Koprem, w czwartek, 23 marca o godz. 20:00.

Bilety w cenie 50 zł można nabyć online w serwisie GoOut https://goout.net/pl/bilety/tymon-tymanski/ttsr/

Tymon Tymański to ważna postać w polskiej muzyce. W latach 80. prowadził nowofalową grupę Sni Sredstvom Za Uklanianie, która w 1988 roku przekształciła się w jazzowy kwintet Miłość z Tymonem Tymańskim na kontrabasie, Leszkiem Możdżerem na fortepianie, Mikołajem Trzaską i Maćkiem Sikałą na saksofonach oraz Jackiem Olterem na perkusji. Projekt okazał się najciekawszym jazzowym zjawiskiem polskiej sceny lat 90-tych. W 2001 r. grupa została uznana przez krytyków czasopisma “Jazz Forum” za najlepszą grupę dekady.

W 1998 roku została wydana pierwsza płyta P.O.L.O.V.I.R.U.S., grupy KURY. W 2002 roku Tymański powołał do życia zespół Tymon & The Transistors. Wielkim sukcesem grupy okazała się ścieżka dźwiękowa nagrana do filmu „Wesele” Wojtka Smarzowskiego.

W 2014 r. odbyła się premiera musicalu „Polskie Gówno” powstałego w wyniku kooperacji Tymona, Transistorów i reżysera Grzegorza Jankowskiego. Tego samego roku na płycie „Rock’n’Roll” Tymański zaprezentował własne wersje kompozycji The Beatles, Elvisa Presleya czy Davida Bowie.

Wydał także m.in. dwie solowe płyty – “Paszkwile” i “Przeboje” (2022), autobiografię “AD/HD” oraz tom wspomnień “Sclavus”, za który w zeszłym roku dostał nominację do Nagrody Literackiej “Nike”.

Strona wydarzenia w serwisie Facebook:

https://www.facebook.com/events/600593291903334/

Plakat koncertu Tymona Tymańskiego w Kawiarni Prowincjonalna

23 marca 2023

/źródło: Kawiarnia Prowincjonalna/

Tags: , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!