Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

[Piwniczna-Zdrój]: Europejskie Dni Dziedzictwa – Dzień Rękawicy Furmańskiej

| 14 września 2023

Dzień Rękawicy Furmańskiej podczas Pikniku Questowego – 16 września 2023

W tym roku świętujemy zbliżającą się pierwszą rocznicę wpisania tkania rękawic furmańskich przez Górali Czarnych na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Nie zabraknie więc pokazów tkactwa przestrzennego, obróbki owczej wełny i warsztatów, podczas których można samemu utkać rękawicę w wersji mini. Kontynuujemy wspólne tkanie rękawicy XXXXXL. Zapraszamy na wyjątkową wystawę rekonstrukcji zabytkowych rękawic furmańskich – ekspozycja zawitała do Piwnicznej-Zdroju tylko na kilka dni, nie warto odkładać obejrzenia na później.

Na Pikniku Questowym Questy – Wyprawy Odkrywców nowatorską metodę zwiedzania miejsc nowych, a także z pozoru znanych przedstawi Fundacja Mapa Pasji. Na wspólny spacer z questem “Piwniczańskimi zdrojami” zapraszamy turystów i mieszkańców Piwnicznej-Zdroju, szczególnie tych, którzy myślą, że znają miasto jak własną kieszeń. Udowodnimy, że Piwniczna kryje jeszcze niejedną tajemnicę! Zbiórka o 11:00 przy stadionie KS Ogniwo.
Czeka nas też trochę muzyki: pokaz instrumentów pasterskich i występ zespołu Regionalny Zespół “Dolina Popradu”

Zapraszamy mieszkańców, turystów i questowiczów!

Projekt “Skarby Górali spoza Podhala” realizowany jest z dotacji Programu Kultura finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG oraz przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Link do wydarzenia

[Piwniczna-Zdrój]: Europejskie Dni Dziedzictwa

16 września 2023 r.

Tags: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: Miasto i Gmina Piwniczna - Zdrój, Wydarzenia w powiecie nowosądeckim

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!