Marcin Gienieczko – spotkanie autorskie i promocja książki

| 18 października 2022

Prezydent Miasta Nowego Sącza Pan Ludomir Handzel oraz Sądecka Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie autorskie połączone z promocją książki Marcina Gienieczko pt. „Zatańczyć z Amazonką”. Spotkanie odbędzie się w czwartek 20 października 2022 r., o godzinie 17.00 w Sądeckiej Bibliotece Publiczne im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu przy ulicy Franciszkańskiej 11.

Marcin Gienieczko – podróżnik, wyróżniony w „Księdze rekordów Guinnessa” za przepłynięcie Amazonki w canoe na dystansie 5573 km od Atalayi do Belem.

O książce:

Długo się zastanawiałem, czy napisać tę książkę… Pewnego dnia pomyślałem, że powinienem opowiedzieć ludziom, jak to wszystko się zaczęło, jak przebiegało i jak się skończyło. Być może dla kogoś będzie to bodziec motywacyjny, żeby przełamać życiową rutynę albo podpowiedź, jak pokonać przeciwności losu… Gdy dowiadujemy się pewnego dnia, że jesteśmy chorzy na raka, pierwszą myślą jest, że to już koniec. Ale później okazuje się, że po czterech zabiegach chemioterapii można przezwyciężyć nowotwór. Tak było z wieloma sprawami w moim życiu.

Uważam, że czasami codzienność w Polsce jest bardziej ekstremalna niż przepłynięcie Amazonki w canoe. Właśnie o tym jest ta książka: o ekstremalnych przeżyciach przy organizacji ambitnej wyprawy, o wielkim triathlonie i pierwszym w historii przepłynięciu Amazonki w canoe na dystansie 5980 kilometrów. Ale jest to także gorzka opowieść o zmaganiach ze środowiskiem podróżniczym, które chciało mnie upodlić i zniszczyć. Jak to się stało, że Polski Komitet Olimpijski, najpoważniejsza organizacja sportowa w Polsce, stanęła w mojej obronie? Co tak naprawdę wydarzyło się po moim powrocie do Polski? Zatańczyć z Amazonką to zapis mojej niezwykłej walki o prawdę i sportowy sukces.

Plakat Marcin Gienieczko promocja książki

20 października 2022 r.

 

Tags: , , , , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content