Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

MALARSTWO 2020-21

| 23 września 2021

Wyzwanie, kształtowanie cierpliwości i pokory, przyjemność, satysfakcja z faktu tworzenia a to zapewne nie wszystko, co jest powodem i inspiracją w wyjątkowym malarstwie Małgorzaty Kossakowskiej.

Jej prace malarskie, będzie można zobaczyć na zorganizowanej przez Urząd Miasta w Nowym Sączu wystawie: Malarstwo 2020-21. Ekspozycja dostępna będzie w okresie  od 11 października do 7 listopada 2021 r. w godzinach pracy Centrum Informacji Turystycznej. Wstęp wolny wolny. Zapraszamy!

Fotografia_Małgorzaty Kossakowskiej

  Małgorzata Kossakowska

www.malgorzatakossakowska.pl

     Urodziła się w Nawojowej, mieszka i pracuje w Nowym Sączu. W 2016 r. ukończyła Państwową Wyższą Szkolę Zawodową w Nowym Sączu – kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalność – cyfrowa kreacja obrazu – profil akademicki. Jej – wyróżniona – praca dyplomowa wzięła udział w Międzynarodowym Biennale Grafiki w Guanlan (Chiny) w 2017 r. Pierwszą jej pasją była fotografia; w 2014 roku ukazał się album pt. „Moje jest królestwo”, łączący 34 autoportrety z poezją Bogumiła Staszka. Maluje od 2013 r. sięgając po różnorodną tematykę. Posługuje się akrylami, czasem wplata w obrazy materię. Malarstwo traktuje jako wyzwanie, zajęcie kształtujące cierpliwość i pokorę, a także – dające przyjemność i satysfakcję. W latach 2006 – 2021 uczestniczyła w niemal 40 wystawach fotografii, malarstwa i sztuki w kraju i za granicą, część z nich – zorganizowała sama.
Uczestniczyła w międzynarodowych projektach artystycznych:
– Międzynarodowy projekt Koła Artystyczno – Naukowego Piekarnia studentów, wykładowców PWSZ Nowy Sącz, przedstawicieli Uniwersytetu Konstantyna Filozofa w Nitrze – Słowacja, Uniwersytetu Comeniusa w Bratysławie – Słowacja i Kean University, New Jersey – USA, pt.: The words – the meaning, publikacji oraz wystawach.
– Międzynarodowy projekt artystyczny WARHOL POP KONTEKSTY 30 lat później – Nowy Sącz – Galeria EA 2017 /katalog/.
– Międzynarodowy projekt]u artystyczno – naukowy „Marina Abramović – wolność absolutna” – PWSZ Nowy Sącz – 2021 r.
– Międzynarodowy projekt „Narodowa Galeria Niepodległości Polski 100” – 100 portretów Twórców Niepodległości na 100 lecie odzyskania     niepodległości. Wystawa prezentowana w Warszawie w Galerii Brama Bielańska – 2021 r.

Plakat wystawy Małgorzaty Kossakowskiej

Tags: , , , , , , , , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!