Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

[Krynica-Zdrój]: Prelekcja „Wojenne losy Krynicy i jej mieszkańców w latach 1939 – 1945”

| 27 października 2023

Stowarzyszenie Miłośników Krynicy i Biblioteka Publiczna zapraszają na interesującą prelekcję, związaną z lokalną historią Krynicy Zdrój z okresu wojny i okupacji. O “Wojennych losach Krynicy i jej mieszkańców w latach 1939 – 1945” opowie Tomasz Walczyk, wiceprezes stowarzyszenia.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 30 października 2023 r. o godz. 15.30 w siedzibie biblioteki przy ul. Szkolnej 3.

Wśród poruszonych wątków znajdą się znane już wcześniej, opisane historie aresztowań kryniczan przez Niemców, wywózki do obozów zagłady czy udział mieszkańców w walkach w formacjach wojskowych na Zachodzie Europy. Słuchacze poznają też nieznane lub mało znane wspomnienia, fakty, zdjęcia i materiały na temat ruchu oporu, konspiracji, zagłady ludności żydowskiej czy przeżyć konkretnych osób, opowiedzianych przez ich bliskich. Współorganizatorem prelekcji jest Gmina Krynica- Zdrój. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu pt. “Krynica – niewyczerpane źródło inspiracji”.

Po spotkaniu zapraszamy do dyskusji i podzielenia się swoimi opowieściami rodzinnymi z wydarzeń wojennych i okupacyjnych.

Zaczerpnięte informacje

[Krynica-Zdrój]: Prelekcja „Wojenne losy Krynicy i jej mieszkańców w latach 1939 – 1945”

30 października 2023 r.

Tags: , , , , , , , , , ,

Kategoria: Miasto i Gmina Krynica - Zdrój, Wydarzenia w powiecie nowosądeckim

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!