Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

[Krynica – Zdrój]: Panachyda

| 31 stycznia 2022

Pijalnia Główna w Krynicy – Zdroju oraz Michał Piotrowski zapraszają na wystawę “Panachyda” z cyklu “Znalezione w Polsce”. Wystawa należy do tryptyku “Nekropolie” z cyklu “Znalezione w Polsce”. Można na niej zobaczyć fragment wystawy składającej się ze zdjęć wykonanych w technice szlachetnej chromianowo -proszkowej. Zdjęcia przedstawiają  cmentarze prawosławne i grekokatolickie w całej Polsce.
Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju, al. inż. Leona Nowotarskiego 9/3, w godzinach od 10.00 – 20.00 do 25 lutego 2022 r.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Autor
*Michał Piotrowski AFRP*

Artysta Fotografik Rzeczpospolitej Polskiej, absolwent fotografii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Członek Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej, Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu oraz Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Z fotografią związany od dziecka. Pierwszą wystawę indywidualna zaprezentował w 1986 r. Od tej pory prezentował się indywidualnie ponad 90 razy w kraju i za granicą. Do największych jego sukcesów można zaliczyć złoty medal na/„/68 międzynarodowym salonie fotografii w Japonii”. Interesuje się fotografią socjologiczną: szczególnie ludźmi będącymi  pasjonatami różnych dziedzin. Wyrazem czego są cykle: „Paszyńskie perełki”, „W cieniu wielkanocnych palm”, „Święto dzieci gór”,  „Retrospekcja”, „ Znalezione w Polsce” czy „Miniatury Jazzowe”. Sam jest  pasjonatem starych technik fotograficznych i rekonstrukcji historycznych. Pracuje w różnych technikach, począwszy od fotografii tradycyjnej srebrowej zarówno czarno białej jak i kolorowej, poprzez techniki cyfrowe, oraz technika chromianowo-proszkowa ( monochromatyczna i kolorowana), guma chromianowa (jedno i wielowarstwowa), gumoil (jedno i wielokolorowy), cyjanotypia (na papierze, szkle, drewnie, tkaninie, tonowaną i kolorowaną), kalotypia, papier solny, papier albuminowy, technika pigmentowa, technika olejowa, fotografia otworkowa, fotografia wielkoformatowa na różnych materiałach. Wśród jego prac można znaleźć zdjęcia reportażowe jak i konceptualne. Uczy fotografii, prowadzę liczne warsztaty, pokazy, prelekcje ukazując historię fotografii i samą fotografię jako dokument i sztukę artystyczną.

Jego działalność artystyczna i wychowawcza została doceniona przez Ministra Kultury odznaczeniem „Zasłużony dla kultury Polskiej” oraz medalem „Za zasługi dla fotografii polskiej” oraz „Za Fotograficzną Twórczość”. Prace wykonywane przez niego można oglądać w prywatnej „Galerii na schodach” w jego domu jak również na stronie internetowej: fotna.dlm.pl

Tags: , , , , ,

Kategoria: Wystawy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!