Jesień z koleją retro w Małopolsce!

| 29 września 2020

Para buch, koła w ruch. Rusza VI Edycja Małopolskich Szlaków Turystki Kolejowej! Po ponad półrocznej przerwie zabytkowe parowozy znów wyjadą zaprezentować się na małopolskich torach. To jedna z niewielu okazji aby zobaczyć żywą historię naszej kolei. Będzie skromniej niż zwykle, bo przejazdów zaplanowano tylko 10 ale odbędą się na wielu trasach i po raz pierwszy będą także transmitowane na żywo w Internecie.  

Lokomotywy na parę oraz zabytkowe wagony z drewnianymi ławkami wyjadą na tory podczas przejazdów jakie zaplanowano we wrześniu i październiku do Nowego Sącza, Muszyny, Krynicy, Biecza, Gorlic, Tarnowa, Tuchowa i Żabna.

Do przejazdów zostanie wykorzystana unikatowa kolekcja sprawnych, zabytkowych lokomotyw i wagonów z pierwszej połowy XX wieku stacjonujących w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce. Jest to jedyne w Polsce muzeum, które utrzymuje w pełnej sprawności aż cztery parowozy oraz historyczne wagony pasażerskie i towarowe.

W projekcie będzie można uczestniczyć na kilka sposobów – jadąc pociągiem, oglądając skład podczas postojów na stacjach a także w Internecie. Transmisja online jest nowością tegorocznej edycji – przejazdy pociągów będzie można oglądać na żywo w mediach społecznościowych – na Facebooku i Youtube. W trosce o bezpieczeństwo pasażerów przejazdy będą organizowane zgodnie z aktualnymi zasadami sanitarnymi.

Organizatorem przejazdów będzie Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei we współpracy z PKP CARGO. Projekt wsparło finansowo Województwo Małopolskie w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”

 Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej projektu: www.kolejegalicyjskie.pl

Wykaz terminów pociągów historycznych w Małopolsce – jesień 2020:

26 września (sobota) – Nowy Sącz – Muszyna, Muszyna – Krynica oraz Muszyna – Żegiestów

27 września (niedziela) – Nowy Sącz – Biecz, Biecz – Gorlice

3 października (sobota) – Tarnów – Tuchów oraz Tarnów – Żabno

4 października (niedziela) – Tarnów – Tuchów oraz Tarnów – Żabno

11 listopada (środa, święto) – Chabówka – Nowy Sącz

5 grudnia (sobota) – Chabówka – Mszana Dolna, Chabówka – Rabka Zaryte

Kontakt dla mediów: Łukasz Wideł tel. 698 587 287, e-mail: lukasz.widel@nsmk.pl

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert  z dziedziny turystyki w 2020 roku – „Małopolska Gościnna – IV edycja”.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content