Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Faktury wrażeń 2 – wystawa grafiki na bazie fotografii autorstwa Katarzyny Leszczyńskiej-Kaszuby

| 25 marca 2022

Urząd Miasta Nowego Sącza oraz autorka Katarzyna Leszczyńska-Kaszuba zapraszają na wystawę grafiki na bazie fotografii pt.: Faktury Wrażeń 2. Ekspozycję można oglądać w dniach od 6 do 30 kwietnia 2022 r.,  w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu przy ulicy Szwedzkiej 2.

 

Autorka o wystawie:

Faktury Wrażeń to projekt prezentujący grafiki na bazie fotografii. Czasem wystarczą tradycyjne metody, czasem dłuższy czas otwarcia migawki, podwójna ekspozycja czy celowe poruszenie. A w tym wypadku zdjęcie czy sytuacja zastana staje się wyjściową dla obrazu końcowego… Balansującego na skraju snu i jawy, odrealnionego, z niewyraźnym konturem i zamglonym tematem.
Reinterpretacje fotografii bez specjalnego szkieletu mechanicznego procesu czy sztywnego planu, wzbogacone o piktorialne nieostrości i zmiękczenia.
Prawdę zostawmy dla reportażu, dokumentu, streetu.
Ten projekt to realizm magiczny, abstrakcja, indywidualne wrażenia i ich faktury.

O autorce:

Katarzyna Leszczyńska-Kaszuba

Rocznik’75. Fotografik, grafik, ceramik, garncarz.

Członek rzeczywisty Fotoklubu RP, FIAP (Fédération Internationale de l’Art Photographique oraz Związku Ceramików Polskich.

Zajmuje się głównie fotografią kreacyjną nawiązującą do przeżyć własnych, interpretacji przeżyć innych czy percepcji  rzeczywistości ją otaczającej. W fotografii lubi wielowątkowość, wieloznaczeniowość, eksperymenty, poszukiwania, zdjęcia nieoczywiste i grafizujące.

Zawodowo od wielu lat prowadzi własną pracownię artystyczną w dziedzinie ceramiki, rzeźby, fotografii, szeroko pojętych sztuk wizualnych. W Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu prowadzi Pracownię Fotografii MOK, Sekcję Ceramiki dzieci, dorosłych oraz OUTW.
Jest kuratorem Galerii Fotografii Interferencje.
W dziedzinie garncarstwa historycznego oraz rekonstrukcji wczesnego średniowiecza współpracuje z wieloma muzeami i instytucjami kultury.
Studentka Grafiki na AHE w Łodzi – spec. Komunikacja Wizualna i Multimedia. Stypendystka Ministra Nauki za znaczące osiągnięcia artystyczne w fotografii i grafice za rok 2020/2021.
Autorka ośmiu wystaw indywidualnych i uczestniczka kilkudziesięciu zbiorowych, w tym wielu zagranicznych
Laureatka międzynarodowych konkursów; dwóch złotych medali, dwóch brązowych, szeregu wyróżnień honorowych oraz kilkudziesięciu akceptacji

Plakat wystawy - Faktury Wrażeń 2

6 – 30 kwietnia 2022 r.

Tags: , , , , , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!