Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

| 10 lutego 2020

Po kilku latach przerwy w Nowym Sączu w ramach ogólnopolskiej imprezy upamiętniającej Żołnierzy Niezłomnych odbędzie się bieg na dystansie honorowym 1963 metrów, który odnosi się historycznie do daty zabicia w walce ostatniego  z Żołnierzy Wyklętych – Józefa Franczaka „Lalek”.

1 marca 2020

Tegoroczna VIII edycja biegu „Tropem Wilczym” gościć będzie w Miasteczku Galicyjskim mieszczącym się przy ulicy Lwowskiej 226 w Nowym Sączu. Biegacze do pokonania będą mieć symboliczny dystans 1963 metrów na terenie Sądeckiego Parku Etnograficznego.
W przygotowanych pakietach startowych znajduje się pamiątkowa koszulka oraz medal za ukończenie biegu. Biegacze mogą liczyć również na ciepły posiłek. Głównymi bohaterami pojawiającymi się na koszulkach będą: Henryk Kończykowski ps. „Halicz”, Witold Pilecki ps. „Witold” „Druh”, Stanisława Golec ps. „Gusta”, Ludwik Marszałek ps. „Zbroja”, Józef Trojan ps. „Kruk”, Zbigniew Matysiak ps. „Kowboj” „Dym”.
Dla pozostałych uczestników wydarzenia przygotowane będą wykłady nt. Żołnierzy Wyklętych, udział zapowiedziało min. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych  1 PSP AK, które zaprezentuje broń oraz umundurowanie.

 

Pełny program wydarzenia:

7:00 msza w kościółku w Sądeckim Parku Etnograficznym w Nowym Sączu
8:00 – otwarcie biura zawodów – stragany na runku galicyjskim lub cukiernia
8:30 – 11:30 – rozpoczęcie wykładów w Sali Reprezentacyjnej Ratusza w Miasteczku Galicyjskim
11:30 – rozpoczęcie rozgrzewki z klubem fitness
11:50 – wstęp do biegu: odczytanie idei biegu, wspólne odśpiewanie hymnu Rzeczypospolitej Polskiej
12:00 – start biegu przy wystrzałach z broni grupy rekonstrukcyjnej „1 Pułku Strzelców Podhalańskich”, bieg wystartuje na sygnał od kpt Stefana Kuliga „Gorol” – Żołnierz Wyklęty Niezłomny. Bieg na dystansie 1963 metrów.
Limit czasu na bieg 30 minut.
12:30 – ciepły posiłek, kawa, herbata, integracja.
14:00 – rozdanie nagród, podsumowanie i zakończenie wydarzenia w Sali Reprezentacyjnej Ratusza lub jeśli warunki pogodowe pozwolą na zewnątrz.

Lista uczestników ograniczona jest do 220 osób. Pobiec może każdy, kto opłaci wpisowe w wysokości 30 złotych – bez względu na wiek, opłata do 14 dni od momentu rejestracji.
Elektroniczne zapisy: http://stoper.pro/wydarzenia/viii-bieg-tropem-wilczym-nowy-sacz/ lub przez stronę: http://tropemwilczym.org/bieg/nowy-sacz/

Rejestracja trwa do 25 lutego lub wyczerpania limitu.

/źródło: https://www.facebook.com/Bieg-Tropem-Wilczym-Nowy-S%C4%85cz-107827750679132/ /

Tags: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content