Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Andrzej Pilipiuk

| 24 kwietnia 2023

Zapraszamy na spotkanie ze znanym pisarzem książek z gatunku fantastyki i publicystą – Andrzejem Pilipiukiem.

Nie jest to pierwsza wizyta twórcy szeregu niezwykłych bohaterów literackich oraz znanej czytelnikom postaci – Jakuba Wędrowycza w Nowym Sączu. Autor gościł w Sądeckiej Bibliotece Publicznej w 2006 roku podczas obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek oraz w 2019 roku w ramach projektu „CzyTAM TU – młodzi o książkach”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

27 kwietnia br. sądeczanie będą mogli po raz kolejny skonfrontować się z twórczością Andrzeja Pilipiuka, jednego z najpoczytniejszych pisarzy w Polsce. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą posłuchać o jego zawodowych doświadczeniach, inspiracjach i codziennym życiu.  Fani i sympatycy jego twórczości będą mogli uzyskać pamiątkowy wpis autora.

*Spotkanie organizowane jest w ramach obchodów tegorocznej edycji Małopolskich Dni Książki Książka i Róża.

Spotkanie odbędzie się 27 kwietnia 2023 r. (czwartek)  o godz. 17.00 w Sali Reprezentacyjnej im. Stanisława Małachowskiego w nowosądeckim Ratuszu, a jego moderatorem będzie Ewa Stachura.

Obowiązują bezpłatne bilety wstępu, które można odebrać w wypożyczalni biblioteki głównej przy ul. Franciszkańskiej 11 za okazaniem karty czytelnika.

Bilety można także zarezerwować:  tel. 18 443 87 52, wew. 29, e-mail: promocja@sbp.nowysacz.pl

Andrzej Pilipiuk

Z wykształcenia archeolog, z zawodu pisarz. Czołowy autor rodzimej fantastyki, który regularnie dostarcza czytelnikom powieści i zbiory opowiadań, plasujące się na listach bestsellerów. Czterokrotny laureat prestiżowej nagrody Nautiliusa. Kilkukrotnie nominowany do nagrody im. Janusza Zajdla za najlepszą powieść i opowiadanie.  Autor popularnych cyklów:  „Oblicza Wędrowycza”, „Oko jelenia”, „Kuzynki”, „Wampir z…”, „Norweski dziennik” oraz powieści dla dzieci i młodzieży o Panu Samochodziku (postaci stworzonej przez Zbigniewa Nienackiego), napisanych pod pseudonimem Tomasz Olczakowski.

27 kwietnia 2023 r.

Tags: , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!