Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

[koncert]: 279. Koncert u Prezydenta

| 5 czerwca 2023

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel serdecznie zaprasza na 279. Koncert u Prezydenta w wykonaniu Yagi Kowalik pt. „…PIAF…GRECO…AZNAVOUR…” – recital piosenki francuskiej, który odbędzie się w sobotę 16 czerwca br. o godz. 18:00 w sali ratuszowej.

Podczas koncertu słuchacze będą mieli możliwość wysłuchać najpiękniejsze i znane przeboje z repertuaru takich osobowości francuskiej estrady jak: Juliette Greco, Edith Piaf oraz Charles Aznavour.

Yaga Kowalik to absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka licznych festiwali piosenki. W latach 90. XX w. przebywała na stypendium piosenkarskim w Paryżu. Uczęszczała do prestiżowego „Conserwatoire Mobel” prowadzonego przez Alice Dona. W wyniku współpracy z kompozytorem Norbertem Chiche nagrała we Francji teledysk do piosenki pt. ”Cracovie”,  brała udział w targach płytowych MIDEM w Cannes, a także wystąpiła na międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie.

Yaga Kowalik związana jest artystycznie z Francją, gdzie artystka nagrała płytę, a także prezentowała koncerty m.in. w Paryżu w “Teatrze Essaion” oraz w paryskich kabaretach. W Krakowie koncerty Yagi Kowalik prezentowane są w legendarnej “Piwnicy Pod Baranami”. Artystce towarzyszy na scenie znany krakowskiej publiczności – Walentyn Dubrowskij (piano/akordeon). Brawurowa interpretacja piosenek, świetna gra akordeonisty oraz oprawa muzyczna koncertu przenosi słuchaczy w świat paryskiej, artystycznej bohemy – do dzielnicy Montmartre.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
www.nowysacz.pl

 

16 czerwca 2023 r.

Tags: , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!