Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

[Podsumowanie akcji]: Zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci na Ukrainie

| 9 listopada 2016

Po sukcesie pierwszej akcji, w której wspólnymi siłami zebraliśmy ponad 18 tysięcy książek dla Polaków na Ukrainie, przeszedł czas na kolejną współpracę pomiędzy Urzędem Miasta Nowego Sącza a Małopolską Fundacją Przyjaźni Polsko – Ukraińsko – Słowackiej „Braterstwo”. Tym razem zbieraliśmy zeszyty szkolne, długopisy, tornistry i plecaki, kredki, farby jednym słowem artykuły szkolne i biurowe dla naszych młodych rodaków z Ukrainy. Akcja rozpoczęła się 1 września, a zakończyła z wielkim sukcesem 31 października 2016 r.

27 października 2016 r., w nowosądeckim ratuszu rodaków z Ukrainy przyjął wice prezydent Miasta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż oraz kierownik Referatu Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Tomasz Michałowski, który był głównym koordynatorem akcji z ramienia Urzędu Miasta. Podczas tego spotkania przekazane zostały wszystkie artykuły i przybory szkolne zebrane w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, w szczególności szkołom, organizacją pozarządowym, instytucjom i osobom prywatnym, którym los najmłodszych rodaków nie jest obojętny. Nie sposób zliczyć ogromnej ilości artykułów przyborów szkolnych, które do nas trafiły.

Warto wspomnieć, że na Sądecczyznę z Ukrainy przyjechało łącznie 26 osób, 23 dzieci z Winnicy i Donbasu oraz ich opiekunowie, którzy spędzili w Nowym Sączu i okolicy bardzo ciekawie i intensywnie 7 dni. Szczegółowa relacja z pobytu młodzieży z Ukrainy prezentowana jest na facebookowym profilu Fundacji Braterstwo, która była organizatorem całej akcji.

https://www.facebook.com/fundacjabraterstwo/?fref=ts

Zainteresowanych szczegółami odsyłamy do komunikatów biura prasowego miasta Nowego Sącza.

http://www.nowysacz.pl/komunikaty-biura-prasowego/15342

O akcji:

Po akcji zbierania książek dla Polaków na Ukrainie, przyszła pora na kolejną wspólną akcję charytatywną organizowaną przez Urząd Miasta Nowego Sącza i Małopolską Fundację  Przyjaźni Polsko – Ukraińsko – Słowackiej „Braterstwo” z Krynicy – Zdroju. Tym razem zbierać będziemy szeroko pojęte artykuły szkolne i biurowe, które trafią do polskich dzieci na Ukrainie.

Akcja już trwa, więc jeżeli chcecie dołączyć do wspólnej zbiórki i pomóc, dary możecie składać w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu, ul. Szwedzka 2. Czekamy na Was od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 – 17.00. Z racji specyfiki zbieranych artykułów prosimy tylko o rzeczy nowe, nieużywane. Zbiórka trwa do 31 października 2016 r.

Składać możecie niemal wszystko, czyli:

  • zeszyty, bloki, notatniki,
  • kredki, długopisy, flamastry,
  • farby i pędzle,
  • plecaki szkolne i sportowe,
  • artykułu biurowe,
  • oraz wszystko co może przydać się młodym uczniom;  linijki, ekierki, cyrkle, gumki do mazania, piórniki z wyposażeniem lub bez, okładki na książki i zeszyty.

Patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak.

Dla zainteresowanych, odsyłamy do podsumowania poprzedniej akcji pod adres:

http://www.nowysacz.pl/komunikaty-biura-prasowego/14304

plakat zbiorka do posta art. szkolne

Akcja prowadzona jest także w Krynicy – Zdroju. Artykuły szkolne można zanosić do Urzędu Miasta.

krynica

Tags: , , , , , , , , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!