„Z serca malowane” – Wystawa malarstwa Teresy Rogoń

| 31 grudnia 2020

Urząd Miasta w Nowym Sączu oraz autorka wystawy, malarka Teresa Rogoń zapraszają na wystawę malarstwa pt.: „Z serca malowane”. Ekspozycję wykonaną głównie techniką akrylową będzie można oglądać w galerii Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu, przy ulicy Szwedzkiej 2 w okresie od 15 stycznia do 14 lutego 2021 r. w godzinach pracy Centrum Informacji Turystycznej. Wstęp wolny.

plakat wystawy malarstwa

15 styczeń – 14 luty 2021 r.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z autorką wystawy Panią Teresą Rogoń

           

       

      Teresa Rogoń z domu Górczyk – mieszka w Nowym Sączu, jest osobą o różnorodnych zainteresowaniach twórczych. Urodziła się w 1950 r. w Brzeznej w kotlinie sądeckiej – kolebce barwnego zespołu ludowego „Lachy”. Inspiracje do tworzenia bierze z otaczającej ją przyrody Beskidu Sądeckiego i ludzi tam żyjących. Obecnie zajmuje się malarstwem, fotografią, tkactwem, robótkami ręcznymi i ogródkiem. Sporadycznie rzeźbi, wykonuje grafiki i kolarze. Podziwia inne dzieła artystyczne.

W 1969 ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych o specjalizacji – tkactwo artystyczne  w Tarnowie. W 1973 ukończyła Studium Reklamy w Warszawie, a na emeryturze studiowała w PWSZ w Nowym Sączu na kierunku „Edukacja artystyczna z zakresu sztuk plastycznych”.

Pracowała w różnych zakładach pracy jako plastyk – w Zielonej Górze, Wrocławiu i Nowym Sączu. Na UTW w Nowym Sączu, gdzie była słuchaczem, miała pierwszą wspólną wystawę prac malarskich w 2007 r. Od 2009 r. należy do TPSP i Civitas Christiana i od tamtej pory miała 78 wystaw wspólnych i 4 indywidualne. Swoje prace wystawiała w  Nowym Sączu, Starym Sączu, Krakowie, Brzesku, Bochni, Rzeszowie, Krynicy, Dukli, Limanowej, Szczawnicy, Nowym Targu, Szymbarku i na Słowacji w Bardejowie i Preszowie.

Do tego czasu zdobyła za swoją twórczość:

– Nagrodę za zdjęcie ze Starego Sącza „ZOBACZ SKARB”, które weszło w skład serii kart pocztowych w ramach projektu „Pierścień św. Kingi „Konkurs był organizowany przez Małopolski Instytut Kultury  w Krakowie w 2006r.

– Wyróżnienie za pracę malarską w Dukli pt.: „Piękno stworzenia, jako wyraz Bożej Miłości” 2010 r.

– Jest jedną z autorek opowieści wydanych w ramach programu „Szanujmy wspomnienia” zrealizowanym w 2009 r. na SUTW a zatytułowanym – „Moja Sądecczyzna”.

– nagroda w Nowym Targu w MOK w 36 Konkursie Amatorskiej Twórczości Plastycznej – za tryptyk pt.: „Dumania Dumaca z Gorców” w 2012 r.- z której była bardzo dumna.

Nagrody na przeglądach rocznych twórczości członków TPSP to:

– 1 nagroda za gobelin pt.: „Szklana Góra” z 2010 r.

– 3 nagroda za obraz „Portret wewnętrzny” z 2014 r.

– wyróżnienie za obraz  „W wąwozie Homole” z 2015 r.

– 1 nagroda za gobelin pt.: „Przemijanie” z 2016 r.

– 1 nagroda za zdjęcie pt.: „DUAL-duch wierzby” z 2017 r.

– Wyróżnienie za obraz  „Pod Cyrylą” z 2018 r.

– 2 nagroda za obraz akrylowy „Mój raj” w 2019r.

– 2 nagroda za zdjęcie pt: „Jesienne nastroje” w 2020r.

– Wyróżnienie za obraz akrylowy pt: „Ulica Grabowa” w 2020r.

Ciągle poszukuje swojego stylu malarskiego – bardzo lubi kolor, fantastykę i czasami abstrakcję. Chodzi po górach w poszukiwaniu ciekawych miejsc, które wykorzystuje jako inspiracje do  swoich prac twórczych.

Tags: , , , , , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content