Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

?! – wystawa rysunku Iwony Biernackiej i Witolda Kubichy

| 26 września 2017

Iwona Biernacka i Witold Kubicha wraz z organizatorem Urzędem Miasta w Nowym Sączu zapraszają do zwiedzania wystawy rysunku, która eksponowana jest w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu, przy ul. Szwedzkiej 2. Wystawa czynna będzie do 31 października 2017 r.

Każdy z rysunków prezentowanych na wystawie rysowany był wspólnie przez oboje artystów. Z zaufaniem powierzali sobie wzajemnie swoje prace do twórczego uzupełnienia przez drugą osobę. Prezentowane prace mają charakter ilustracyjny, ale nie ma wiodącego tematu, ani pojedynczego literackiego dzieła, które było bezpośrednią inspiracją twórczych działań. Podjęta tematyka traktowana jest z lekkim przymrużeniem oka. Wspólna praca i wystawa mają jeszcze jeden ważny wymiar. Współczesny system kształcenia artystycznego (Iwona Biernacka – absolwentka Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu; Witold Kubicha – absolwent Wydziału Grafiki ASP w Krakowie) generuje artystów samotników, nie potrafiących na niwie artystycznej współpracować. Przesłanie wspólnej wystawy jest takie, że mimo wyraźnych różnic w poglądach, również na sprawy ważne, można (i trzeba) współpracować, gdy podjęte dzieło jest dobre, a wymiar całości działań twórczy.

 

6 – 31 października 2017

Iwona Biernacka – absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Rysowniczka, malarka, fotografik. Lubi eksperymentować z różnymi technikami plastycznymi. Pełni funkcję zastępcy Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu. Rodowita sądeczanka  – tu mieszka i tworzy.

Witold Kubicha – absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Grafik projektant, rysownik, malarz, fotografik. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Mieszka i tworzy w Nowym Sączu.

 

Tags: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!