Wystawa plakatów

| 17 sierpnia 2021

Urząd Miasta Nowego Sącza oraz autorzy Iwona Biernacka i Witold Kubicha zapraszają na wystawę plakatów, która eksponowana jest w dniach od 2 sierpnia do 7 września 2021 r., w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu przy ul. Szwedzkiej 2.

Wystawa prezentuje plakaty projektowane wspólnie przez Iwonę Biernacką i Witolda Kubichę do wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu w latach 2016-2021. Wystawa powiązana jest z jubileuszem 65-lecia TPSP w Nowym Sączu.

Plakat wystawy plakatów

2 sierpnia – 7 września 2021 r.

O autorach:

Iwona Biernacka – absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu.

Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, fotografią.  Lubi eksperymentować z różnymi technikami plastycznymi ze szczególnym uwzględnieniem papieru w różnych jego odmianach. Ostatnio zwłaszcza papercraft i papier mâché. Za podstawową formę ekspresji własnej uważa jednak rysunek.

Laureatka wielu konkursów plastycznych. Organizatorka i uczestniczka licznych wystaw zbiorowych za co otrzymała Nagrodę Starosty Nowosądeckiego oraz „Srebrne Jabłko Sądeckie”.

Działa społecznie w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu, członek Zarządu Głównego TPSP.

Rodowita sądeczanka  – tu mieszka i tworzy.

 

– – – – – – – –

 

Witold Kubicha – absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Artysta penetrujący wiele obszarów sztuki – grafikę, rysunek, malarstwo, projektowanie, fotografikę.

Świadomie nie związany żadną jednorodną stylistyką – uważa, że byłoby to dla niego ograniczające. W związku z tym sposób wykonania dzieła dostosowuje odrębnie do każdej ze swych realizacji.

Za podstawową formę ekspresji własnej uważa jednak rysunek. Laureat wielu konkursów graficznych, organizator i uczestnik licznych wystaw własnych i zbiorowych.

Swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie przekazuje młodym adeptom sztuki w Katolickim Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Sączu

Tags: , , , , , , , , , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content