Wystawa malarstwa Renaty Burzyńskiej

| 16 stycznia 2020

Urząd Miasta Nowego Sącza oraz artystka malarz Renata Burzyńska zapraszają 7 lutego 2020 r. o godzinie 17.00 na wernisaż wystawy malarstwa pt. “Tak to widzę”. Ekspozycja potrwa do 7 marca 2020 r. w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu, przy ulicy Szwedzkiej 2. Zapraszamy!

Renata Burzyńska

Absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego, wydział edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalizacja – malarstwo w pracowni prof. Jadwigi Szmyd- Sikory. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i za granicą. Szczególnie mile wspomina Lewoczę (Słowacja), gdzie wielokrotnie brała udział w Międzynarodowym Plenerze Malarskim Mistrza Pawła.

Zawodowo zajmuje się nauczaniem nie tylko plastyki ale głównie tańca w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Starym Sączu ( ukończone studia podyplomowe na UR z zakresu tańca współczesnego). Mimo, iż taniec pochłania sporo jej czasu, w wolnych chwilach pakuje farby i płótna i rusza w plener, gdyż pejzaż jest ulubionym tematem jej obrazów.

Jest rodowitą starosądeczanką. Wychowała się wśród obrazów Czesława Lenczowskiego – znakomitego starosądeckiego malarza, pejzażysty i portrecisty, który był przyjacielem rodziny. Uwielbia malarstwo polskie przełomu XIX i XX wieku szczególnie twórczość Juliana Fałata, Jana Stanisławskiego oraz Stanisława Kamockiego.

7 lutego – 7 marca 2020 r.

Tags: , , , , , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content