Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Wystawa malarstwa Małgorzaty Kossakowskiej

| 24 września 2019

Urząd Miasta Nowego Sącza oraz autorka wystawy Małgorzata Kossakowska zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa, który rozpocznie się w dniu 4 października 2019 roku o godzinie 17.00 w Centrum Informacji Turystycznej, przy ulicy Szwedzkiej 2 w Nowym Sączu. Ekspozycja malarstwa potrwa od 4 października do 31 października 2019 r.
Serdecznie zapraszamy.

Autorka o sobie:

Jestem absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu na kierunku edukacja  artystyczna w zakresie sztuk plastycznych o specjalności cyfrowa kreacja obrazu – profil akademicki.

Pracę dyplomową pt. „Skorupa – portret psychologiczny człowieka współczesnego” pod kierunkiem prof. dr hab. Krzysztofa Tomalskiego wykonałam i  obroniłam z oceną wyróżniającą. Praca ta zakwalifikowała się na Międzynarodowe Biennale w Guanlan  w Chinach.

To wydarzenie artystyczne uchodzi za jedno z najważniejszych na świecie, stąd do konkursu aplikuje zazwyczaj kilka tysięcy artystów, przy czym do wystawy i publikacji w katalogu jury wybiera 200–300 prac.

Pierwszą moją pasją była fotografia, którą nadal się zajmuję. W 2013 roku za swoją twórczość w promowaniu Ziemi Sądeckiej przez utrwalanie jej piękna na fotografii  zostałam wyróżniona Srebrnym Jabłkiem Sądeckim przez Starostę Nowosądeckiego.

Rok później ukazał się mój album pt. „Moje jest królestwo”.

Malować zaczęłam również w 2013 roku. Związane to było z rozpoczęciem studiów w PWSZ  w Nowym Sączu na kierunku edukacja artystyczna.  Dzisiaj moje malarstwo jest różnorodne tematycznie. Jestem ciągle na drodze poszukiwań i doświadczam się w różnorodnej tematyce. Maluję akrylami czasem wplatając w obrazy materię. Malarstwo jest dla mnie wyzwaniem o wiele trudniejszym niż fotografia. Wymaga wielu umiejętności, przestrzennego widzenia, perspektywy, kompozycji, operowania kolorami, plamami, co w fotografii dzieje się prawie samo.  Ten kierunek artystyczny jest mimo wszystko dla mnie pasjonujący, kształtuje we mnie cierpliwość i pokorę.

Malarstwu poświęcam wiele czasu. Dzisiaj maluję tak i mam cichą nadzieję, że kiedyś podejmę nowe tematy, które będą mi dawały satysfakcję i zadowolenie, bo malarstwo jest dla mnie przyjemnością.

Małgorzata Kossakowska

Tags: , , , , , , , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!