[wydarzenie]: Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha

| 30 października 2023

W piątek 3 listopada 2023 r. o godzinie 18:00 zapraszamy do Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ na koncert Wojtka Klicha, podczas którego zostaną zaprezentowane utwory polskich nieżyjących już artystów.

Przed koncertem Zespołu zostanie wyświetlony film dokumentalny o Amy Winehouse pt. AMY.

 

WOJTEK KLICH

Gitarzysta, kompozytor, wokalista, człowiek orkiestra

Tarnowski muzyk bluesowy, gitarzysta, kompozytor i wokalista, uczestnik kultowego koncertu “List do R.”, jaki odbył się w katowickim Spodku w 1995 roku. Były członek zespoły ZIYO, lider grupy Bardzo Orkiestra, pomysłodawca i animator wielu muzycznych wydarzeń odbywających się w Tarnowie, które na stałe wpisały się do kulturalnego kalendarza miasta: Zaduszki Dżemowe, Wydmuszki Rockowe, festiwal Był Sobie Blues, Wianuszki i Rockowe O!płateczki. Od lat stara się promować i wspierać młode, lokalne talenty oraz integrować tarnowską scenę rockową na płaszczyźnie wielu pokoleń. Autor projektu Karolowe Pieśni, którego ideą jest przedstawienie poezji Karola Wojtyły w muzycznych aranżacjach (przedsięwzięcie zostało zarchiwizowane na wydanej w 2015 roku płycie) .

Miał okazję współpracować m.in. Tadeuszem Nalepą, Wojciechem Waglewskim, Martyną Jakubowicz, Robertem Gawlińskim, Markiem Piekarczykiem i Janem “Kyksem” Skrzekiem. Autor przebojów Małgorzaty Ostrowskiej (“Lipiec ze mną”) i Anny Wyszkoni (“Czy ten pan i pani”, ”Na cześć wariata”) .

Zaczerpnięte informacje

[wydarzenie]: Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha

3 listopada 2023 r.

Tags: , , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content