[wydarzenie]: Spotkanie z Ewą Andrzejewską

| 5 lipca 2024

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Ewą Andrzejewską – sądecką autorką, animatorką i pasjonatką historii, która będzie promować książkę „Historia z Piekła rodem. Część 1”. Jest to wznowienie wydania z 2017 roku.

Na kartach papieru utrwala miasto już nieistniejące, ale wciąż tkwiące w pamięci mieszkańców. Zwłaszcza starszego pokolenia. Ratuje od zapomnienia wspomnienia mówione z sądeckiej dzielnicy Piekło. Pomysłodawczyni i realizatorka projektu „Historia z Piekła rodem” zaktywizowała lokalną społeczność i zapisała historię mówioną miejsca, które, podobnie jak warszawska dzielnica Praga, miało swoją odrębność i może stać się atrakcją turystyczną Nowego Sącza.

Wydarzenie odbędzie się 12 lipca 2024 roku o godz. 18.00 w budynku głównym Sądeckiej Biblioteki Publicznej przy ul. Franciszkańskiej 11.

Ewa Andrzejewska

Urodzona w Gdańsku; emerytowana architekt, pasjonatka historii. W grodzie nad Dunajcem mieszka od 1976 roku. Działaczka pierwszej Solidarności, represjonowana w stanie wojennym.

Znalazła się w gronie osób zgłoszonych do szóstej edycji konkursu o nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora w kategorii ”Sądecki autor”.

Autorka książek: „Obok inny czas. O mieście i Jakubie” (2010), „Historia z Piekła rodem” (2017), „Maryan. Powrót” (2017), „Historia z Piekła rodem. Część 2.” (2019), „Historia z Piekła rodem. Część 3.” (2023). Współautorka książki: „Pokój Maryana. Maryan w Nowym Sączu i w Nowym Jorku” (2017), „Historia z Piekła rodem” (2024) – Wznowienie 1 części.

Źródło informacji

[wydarzenie]: Spotkanie z Ewą Andrzejewską

12 lipca 2024 r.

Tags: , , , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content