[wydarzenie]: Koncert Nocy Letniej 2024

| 5 lipca 2024

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza  w sobotę, 13 lipca 2024 r., na kolejny „Koncert Nocy Letniej”, który tradycyjnie odbędzie się na dziedzińcu Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. W tym roku odbędzie się również wspólna nauka tańca lindy hop, która rozpocznie się, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, o godzinie 19.30. Zaraz po niej będzie można wysłuchać koncertu zespołu Lazy Swing Band, w którego programie znajdą się przeboje złotej ery swingu.

Lazy Swing Band

Młoda i dynamiczna grupa, która kocha muzykę i kulturę swingową. Zespół powstał w Krakowie, gdzie w 2016 roku zaczął przygodę od małych swingowych potańcówek w Piwnicy pod Baranami.

Do dorobku zespołu można zaliczyć udział w największych festiwalach swingowych i jazzowych w kraju i za granicą, m.in: Dragon Swing Festival, Retro Festival,Transwingvania Lindy Exchange, oraz dwie płyty.

Skład zespołu:
Sylwia Buchalska-Augustyn – wokal
Wojciech Rejdych – saksofon
Dominik Borek – trąbka
Michał Biel – kontrabas
Miłosz Bazarnik – pianino
Łukasz Giergiel – perkusja

 

Instruktorzy Tańca Lindy Hop

Karolina Macałka – swoją przygodę ze swingiem rozpoczęła w 2009 roku w Krakowie, na kursie Lindy hop. Od 2012 kultura tańców swingowych jest kluczowym elementem jej życia. Uczyła się od topowych nauczycieli, m.in w Wilnie, Kopenhadze, Reykjaviku czy Sztokholmie. Spędziła łącznie 30 tygodni na swingowym obozie w Herräng, uczęszczając na intensywne kursy Lindy hop, Balboa, Solo Jazz. Lindy hop kocha za to, że jest to taniec dla wszystkich, daje ogromną radość i łączy ludzi rytmem afroamerykańskiej Ameryki sprzed prawie 100 lat.

Mateusz Maj – odkrył radość płynącą z tańca dopiero w czasie studiów. Przygodę ze swingiem rozpoczął od Lindy Hop w 2014 roku. Uwielbia elegancję i subtelność, a zarazem dynamiczność tańców swingowych. Pragnie tą fascynacją zarażać innych. Każdą wolną chwilę poświęca na rozwijanie swoich umiejętności w tańcu, między innymi poprzez uczestnictwo w międzynarodowych festiwalach.

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, uniemożliwiających zorganizowanie wydarzenia na Dziedzińcu Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ, nauka tańca oraz koncert odbędą się w sali im. Lucjana Lipińskiego MCK SOKÓŁ.

 

Dodatkowe informacje:

19:30 – nauka tańca – wstęp wolny

20:30 – koncert – miejsca siedzące: 5 zł, miejsca stojące: bezpłatnie

Źródło informacji

[wydarzenie]: Koncert Nocy Letniej 2024

13 lipca 2024 r.

Tags: , , , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content