Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

W świecie ksiąg

| 3 grudnia 2019

15 listopada 2019 – 6 stycznia 2020

Sądecka Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza w poniedziałek 16 grudnia 2019 r., o godzinie 17.00 na spotkanie z Panem Kasprem Świerzowskim, kolekcjonerem i bibliofilem, który opowie nam o „Troskach i radościach miłośnika książek”.

Spotkanie odbędzie się w Sądeckiej Bibliotece Publicznej im. Józefa Szujskiego jako wydarzenie towarzyszące wystawy zorganizowanej wspólnie przez Fundację Nomina Rosae i Bibliotekę.

Wystawa „W Świecie Ksiąg” opowiada o wielowiekowej tradycji tworzenia ksiąg i książek od starożytności aż po czasy współczesne. Na wystawie znalazło się wiele naprawdę unikatowych zabytków książkowych ze zbiorów Biblioteki, Fundacji oraz z kolekcji prywatnych. Niektóre liczą nawet kilkaset lat. Inne dostępne na wystawie dzieła są wyjątkowo zdobione lub stały się niezwykle cenne ze względu na znajdujące się w nich znaki własnościowe (ekslibrisy czy podpisy).

Wystawa, prezentowana do 6 stycznia 2020 r.  jest niepowtarzalną okazją, by zobaczyć na żywo prawdzie białe kruki. Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowe informacje na temat wystawy można znaleźć na naszej stronie: http://nomina.pl/pl/2019/11/20/wystawa-w-swiecie-ksiag-w-sbp-w-nowym-saczu/

Sądecka Biblioteka Publiczna, ul. Franciszkańska 11, Nowy Sącz, tel. 18 443 87 52
Projekt wystawy został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

/źródło: Sądecka Biblioteka Publiczna/

15 listopada 2019 – 6 stycznia 2020

Tags: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: Wystawy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!