Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

„Trzeba iść po śladach… – Święty Jan Paweł II w pamięci Sądeczan”

| 11 października 2015

Centrum „Kana” zaprasza na wydarzenia w ramach projektu „Trzeba iść po śladach… – Święty Jan Paweł II w pamięci Sądeczan.”
Po wakacyjnej przerwie powracają spotkania modułu „Czytanie Jana Pawła II”. Już w październiku zapraszamy na kolejne konwersatorium poświęcone nauczaniu św. Jana Pawła II. W nowym roku akademickim prelegenci – wykładowcy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II – będą rozmawiać o książce „Pamięć i tożsamość”, autorstwa Jana Pawła II. Tradycyjnie już konwersatoria odbywają się w sali im. R. Sichrawy (MCK „Sokół”) w każdy trzeci poniedziałek miesiąca.

Program do końca roku prezentuje się następująco:
19 października, godz. 18.00 Msza święta w kościele św. Kazimierza, godz. 19.00 wykład pt. „Chrześcijański wymiar dziejów Polski” – ks. prof. Janusz Królikowski

16 listopada, godz. 18.00 wykład pt. „Chrześcijańskie korzenie Europy” – ks. Antoni Żurek

7 grudnia (grudniowe spotkanie wyjątkowo odbędzie się w pierwszy poniedziałek miesiąca), godz. 18.00 wykład „Doświadczenie zła w dziejach a wiara” ks. Piotr Łabuda.
W ramach modułu „Słowo Jana Pawła II” odbędzie się w dniu 23 października drugi już spektakl prezentujący wybrane dzieła literackie autorstwa Karola Wojtyły. Montaż słowno-muzyczny został przygotowany przez młodzież działającą przy parafii św. Kazimierza pod opieką ks. Mateusza Kaźmierka.
Poniżej program:
godz. 17.30 – Nabożeństwo Różańcowe w intencji rodzin i Synodu biskupów poświęconego rodzinie
godz. 18.00  – Msza Święta
godz. 18.40  – Montaż słowno-muzyczny: Jan Paweł II – Patron rodziny
Powstała w ramach modułu „Nauczanie Jana Pawła II” wystawa przestrzenna była już prezentowana na Rynku, Sądeckich Plantach, przy kościele pw. NMP Częstochowskiej w Zabełczu oraz w Czarnym Potoku. W październiku zostanie zainstalowana przy kościele św. Kazimierza w Nowym Sączu, gdzie będzie można oglądać barwne plansze prezentujące wybrane fragmenty książki „Pamięć i tożsamość”.
Serdecznie zapraszamy do udziału!
/źródło: KANA Nowy Sącz/

Projekt został objęty patronatem honorowym Księdza Biskupa Andrzeja Jeża, Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej.
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Patronat medialny: Gość Niedzielny, Niedziela, Radio RDN Nowy Sącz, Sądeczanin.info.

Tags: , , , , , ,

Kategoria: Inne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!