Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Tomasz Pilecki i Radosław Kurzeja – wystawa prac w Informacji Turystycznej – fotorelacja

| 4 sierpnia 2016

Tak było 12 sierpnia 2016 r. podczas otwarcia wystawy prac Tomasza Pileckiego i Radosława Kurzei w Informacji Turystycznej w Nowym Sączu 🙂

Urząd Miasta Nowego Sącza zaprasza do obejrzenia wystawy prac Tomasza Pileckiego i Radosława Kurzei, w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu przy ulicy Szwedzkiej 2. Wystawę zwiedzać można w dniach 12 – 31 sierpnia, od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 – 17.00.

Wstęp wolny

Kooperacja Zahrada & Kurzeja

Kilka słów o autorach:

Radosław Kurzeja – starosądeczanin zamieszkały w Krakowie. Muzyk, bibliotekarz, artysta tworzący poruszające rysunki i grafiki, w których w intrygujący sposób splata atmosferę wyciszenia i hipnotycznego niepokoju.

“Nie będąc osobą wykształconą artystycznie, staram się eksplorować przede wszystkim wyobraźnię i do niej dostosowywać technikę twórczą. Wszelkie „pejzaże” i obiekty powstają z reguły w sposób intuicyjny, czy nawet improwizowany, zbliżony do eksperymentów surrealistów z automatyzmem, wiele aspektów twórczych dzieje się więc na poziomie nieświadomym. Kładę nacisk również na prostotę, symetrię, a także na swoistą naiwność.”

Twórczość Radosława Kurzei można śledzić na Facebooku pod adresem:

https://www.facebook.com/kurzeja.radoslaw/

Tomasz Pilecki – mieszka w Żegiestowie. Działa na pograniczu rzemiosła i sztuki, łącząc elementy stolarstwa, fotografii, plastycznych technik mieszanych. Wykorzystuje głównie przedmioty pochodzące z odzysku, szukając wizualnych środków wyrazu humanistycznej wizji świata.

 „Uważam, że człowiek, wraz ze wszystkim, co tworzy, jest częścią natury, rozumianej nie tylko jako przyroda, ale całokształt wszystkiego, co istnieje. Wierzę, że u samej podstawy jednoczy nas to samo doświadczenie. Tym, co zdaje mi się najcenniejsze w ciągu ludzkiego życia jest świadomość własnych ograniczeń przy niestrudzonych próbach ich przekroczenia. To poczucie jest mi bliskie od samego początku. Nie jestem artystą, staram się po prostu w najbardziej bezpośredni sposób wyrazić w czynach to, co – jako instynkt poszukiwania i wola odnalezienia – zostało mi dane”.

Twórczość Tomasza Pileckiego można śledzić na Facebooku pod adresem:

https://www.facebook.com/zahrada.tp/?fref=ts

W dniu 13 sierpnia 2016 r. w Zahradzie (Żegiestów 1 – gmina Muszyna) odbędzie się koncert, który jest bezpośrednio połączony z niniejsza wystawą. Dla zgromadzonych zagra Radosław Kurzeja.

12 – 31 sierpnia

Tags: , , , , , ,

Kategoria: Ciekawostki, Wystawy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!