Tak wyglądał 2014 rok w Centrum Informacji Turystycznej

| 2 stycznia 2015

Podsumowanie 2014 roku

Rok 2014 był dla nas pełen pracy, nowych wyzwań i wrażeń, bogaty w nowe doświadczenia i w nowe przyjaźnie. Naszą siedzibę odwiedziło w ciągu roku ponad 12 tysięcy osób, około 3 tysiące osób kontaktowało się drogą e-mailową i telefoniczną. Dodatkowo, nasze strony internetowe odwiedziło ponad 55 tysięcy użytkowników, wyświetlając je aż 165 566 razy.

Aktywnie promowaliśmy nasze miasto i Ziemię Sądecką, jako miejsce nie tylko bogate w atrakcje turystyczne, ale przede wszystkim słynące z artystów, malarzy i twórców.

Zapraszamy na wspomnienie „kawałka historii Informacji Turystycznej ” stworzonej wspólnie z Wami w roku 2014.

Dużym wydarzeniem w „galerii” Informacji Turystycznej był wernisaż i wystawa sądeckiego malarza Wacława Jagielskiego. Zarówno turyści jak i mieszkańcy Sądecczyzny prócz twórczości artysty, poznali też smak sądeckich produktów i towarów.

Gościliśmy również studentów, którzy zaprezentowali swoją twórczość z okazji 10-lecia Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Poznaliśmy i zaprezentowaliśmy hobby sądeckich mieszkańców, jednym z nich był Jacek Kraus z częścią swoich zbiorów „starych indeksów”. Uczestniczyliśmy w wspólnej rodzinnej zabawie „Czasowe przebicia – rodzinne odkrycia„.

Wydarzenia w Centrum Informacji Turystycznej, to nie tylko wystawy i wernisaże, ale także ciekawe i pouczające spotkania dla młodzieży. W tym roku, tuż przed wakacjami, uczniowie sądeckich szkół spotkali się z zawodowymi ratownikami z grupy GOPR i WOPR. Podczas praktycznych wykładów, ratownicy poruszyli tematy, takie jak bezpieczeństwo na wodzie i w górach, wzywanie pomocy oraz udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Dodatkowo, odpowiadali na nurtujące młodzież pytania.

Dołączyliśmy do obchodów 60-lecia Oddziału PTTK „Beskid” w Nowym Sączu, organizując wystawę fotograficzną „Przewodnicy w górach świata”.

Dużym wydarzeniem w mieście, była wystawa i happening znanego młodego artysty, grafficiarza, street – artowca i grafika – Mgr Mors’a. Przy muzyce sądeczanina Mirosława Witkowskiego i Dj Żusto, młodzi jak również i starsi uczestnicy zabawy, „zagęścili” rynek Nowosądecki.

 

Warto chwalić się twórcami sądeckimi, tworzącymi za granica kraju. Do takich należy Marta Kołodziej, znana we Francji, jako Martha Kolodziej. Przyjechała do nas ze swoim malarstwem „fantastycznym” (naiwnym).

Nie zabrakło też „wierszomaniaków”, w lipcu każdy mógł przeczytać wiersz, zaśpiewać i zatańczyć, a wszystko to z okazji „Czytania rocznicowego w Polsce i w Belgii”,  zorganizowanego wspólnie z Aliną Bożyk.

Organizowaliśmy spotkania z sądeckimi fotografami i malarzami. Swoje fotograficzne „Impresje”, inspirowane festiwalem Święto Dzieci Gór wystawił Janusz Chojnacki. Więcej informacji, na temat samej wystawy można przeczytać na stronie grupy Widzi Się

Jesienią, ściany Informacji Turystycznej ponownie zostały „zapełnione” twórczością Janusza Chojnackiego. Tym razem, wystawa nosiła tytuł „Przestrzenie zamknięte”…

Swoje prace, zaprezentował również Mariana Ślazyk. Tematem przewodnim wystawy była Judaika.

Rok 2014 żegnaliśmy z twórczością Bożeny Dudek-Olszewskiej, która w tym roku obchodziła jubileusz XXX-lecia pracy twórczej.

Rok 2014 był dla nas dobrym rokiem i żegnamy go z przekonaniem, że 2015 będzie jeszcze lepszy, bogatszy w turystów oraz w wydarzenia kulturowe i społeczne. Dziękujemy wszystkim za współpracę i pomoc w promowaniu naszego pięknego „zakątka na świecie”.

Przy tej okazji, życzymy wszystkim czytelnikom, aby rok 2015, był dużo lepszy od poprzedniego, ale gorszy od kolejnego : )

 

Tags: , , , , , , , ,

Kategoria: Ciekawostki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content