Świat zatrzymany – Martwa natura na przestrzeni wieków

| 25 września 2022

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza do Gmachu Głównego na wystawę „Świat zatrzymany – Martwa natura na przestrzeni wieków”. Wystawa będzie prezentowana od 5 sierpnia do 30 października 2022 r. Wernisaż odbędzie się w piątek 5 sierpnia o godz. 17.00

Wystawa Świat zatrzymany – Martwa natura na przestrzeni wieków, w zamyśle organizatorów ma ukazać ten niezwykle ważny w dziejach sztuki temat malarski w przekrojowym ujęciu. Widz oglądając zgromadzone na ekspozycji wspaniałe dzieła, może prześledzić, jak zmieniały się koncepcje artystyczne w podejściu do tego gatunku pod względem treści, formy oraz zagadnień formalnych. Wybór różnorodnych prac daje możliwość obcowania z wybitnymi artystami sztuki polskiej i europejskiej.

Eksponaty prezentowane na wystawie pochodzą z muzeów: Zamku Królewskiego na Wawelu, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Muzeum Lubelskiego w Lublinie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Muzeum Okręgowego w Rzeszowie oraz Muzeum Okręgowego w Tarnowie.”

Barbara Szafran – kurator wystawy

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Gmach Główny, ul. Jagiellońska 56, Nowy Sącz, www.muzeum.sacz.pl

Muzeum czynne:
wtorek – niedziela: 10.00 – 17.00
ostatnie wejście na ekspozycję o godz. 16.30

Gmach Główny jest nieczynny: w poniedziałki, pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych, Boże Ciało, 1 i 6 stycznia, 1 listopada, 25 i 26 grudnia.

Bilety
normalny – 12 zł
ulgowy* – 8 zł
Dzień wolny od opłat za wstęp – środa

 

5 sierpnia – 30 października 2022

Tags: , , , , , , ,

Kategoria: Wystawy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content